Saruhanlı Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 45800

Posta Kodu Sorgulama

Saruhanlı Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 45800. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Saruhanlı adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Saruhanlı’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Saruhanlı Posta Kodu 45800. Saruhanlı adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Saruhanlı Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Saruhanlı adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Saruhanlı gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Saruhanlı adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Saruhanlı posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Saruhanlı da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Saruhanlı adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Saruhanlı Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Saruhanlı Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Saruhanlı İlçesinde toplamda 58 tane mahalle bulunmaktadır. Saruhanlı Mahalleleri (Adiloba Köyü, Anafartalar Mah., Anayurt Mah., Apak Köyü, Atatürk Mah., Aydınlar Köyü, Azimli Köyü, Bahadır Köyü, Başpınar Mah., Batı Mah., Bedeller Köyü, Burhaniye Mah., Cengiztopel Mah., Cumhuriyet Mah., Çakmaklı Köyü, Çaltepe Köyü, Çamlıca Mah., Çamlıyurt Köyü, Çınaroba Köyü, Çullugörece Köyü, Develi Köyü, Dilek Mah., Doğu Mah., Fatih Mah., Fevzipaşa Mah., Gözlet Köyü, Gümülceli Mah., Hacımusa Köyü, Hatipler Köyü, Heybeli Köyü, İnönü Mah., İshakçelebi Mah., İstasyon Mah., Karaağaç Mah., Kayışlar Köyü, Kemalpaşa Mah., Kemiklidere Köyü, Kepenekli Köyü, Koyuncu Köyü, Kurtuluş Mah., Lütfiye Köyü, Mithatpaşa Mah., Pınarbaşı Köyü, Sarıçam Köyü, Sarısığırlı Köyü, Saruhan Mah., Seyitoba Köyü, Şatırlar Köyü, Şehitler Mah., Taşdibi Köyü, Tirkeş Köyü, Turgutreis Mah., Yedıeylül Mah., Yenıcamı Mah., Yenicami Mah., Yenimahalle Mah., Yeniosmaniye Köyü, Yılmaz Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Saruhanlı adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Saruhanlı Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Saruhanlı posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Saruhanlı seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Saruhanlı Posta Kodu 2023

Web sitemizde Saruhanlı posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Saruhanlı posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Saruhanlı posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Saruhanlı adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Saruhanlı adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Saruhanlı adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Saruhanlı nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Saruhanlı da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Saruhanlı Mahalleleri