Sarıgöl Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 45470

Posta Kodu Sorgulama

Sarıgöl Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 45470. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Sarıgöl adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Sarıgöl’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Sarıgöl Posta Kodu 45470. Sarıgöl adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Sarıgöl Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Sarıgöl adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Sarıgöl gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Sarıgöl adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Sarıgöl posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Sarıgöl da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Sarıgöl adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Sarıgöl Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Sarıgöl Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Sarıgöl İlçesinde toplamda 35 tane mahalle bulunmaktadır. Sarıgöl Mahalleleri (Afşar Köyü, Ahmetağa Köyü, Alemşahlı Köyü, Aşağıkoçaklar Mah., Ayan Mah., Bağlıca Köyü, Bahadırlar Köyü, Baharlar Köyü, Bereketli Köyü, Beyharmanı Köyü, Cumhuriyet Mah., Çanakçı Köyü, Çavuşlar Köyü, Çimentepe Köyü, Dadağlı Köyü, Dindarlı Köyü, Doğuşlar Köyü, Emcelli Köyü, Güneydamları Köyü, Günyaka Köyü, Kahramanlar Köyü, Karacaali Köyü, Kızılçukur Köyü, Konak Mah., Mimarsinan Mah., Özpınar Köyü, Selimiye Köyü, Sığırtmaçlı Köyü, Siteler Mah., Şeyhdavutlar Köyü, Tırazlar Köyü, Yeniköy Köyü, Yeşiltepe Köyü, Yukarıkoçaklar Köyü, Ziyanlar Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Sarıgöl adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sarıgöl Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sarıgöl posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Sarıgöl seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Sarıgöl Posta Kodu 2022

Web sitemizde Sarıgöl posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Sarıgöl posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Sarıgöl posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Sarıgöl adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Sarıgöl adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Sarıgöl adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Sarıgöl nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Sarıgöl da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Sarıgöl Mahalleleri