Salihli Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 45300

Posta Kodu Sorgulama

Salihli Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 45300. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Salihli adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Salihli’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Salihli Posta Kodu 45300. Salihli adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Salihli Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Salihli adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Salihli gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Salihli adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Salihli posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Salihli da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Salihli adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Salihli Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Salihli Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Salihli İlçesinde toplamda 107 tane mahalle bulunmaktadır. Salihli Mahalleleri (Akçaköy Köyü, Aksoy Mah., Akyar Köyü, Allahdiyen Köyü, Atatürk Mah., Bahçecik Köyü, Barış Mah., Başlıoğlu Köyü, Bektaşlar Köyü, Beşeylül Mah., Beylikli Köyü, Bezirganlı Mah., Burhanköy Köyü, Caferbey Köyü, Cami Mah., Cumhuriyet Mah., Çakaldoğan Köyü, Çaltılı Köyü, Çamurhamamı Köyü, Çapaklı Köyü, Çavlı Köyü, Çayköy Köyü, Çaypınar Köyü, Çelikli Köyü, Çökelek Köyü, Çukuroba Köyü, Damatlı Köyü, Dedetaşı Mah., Delibaşı Köyü, Derbent Köyü, Doğanlar Mah., Dombaylı Köyü, Eldelek Köyü, Eminbey Köyü, Emirhacılı Köyü, Eskicami Mah., Evren Mah., Fatih Mah., Gaffarokkan Mah., Gaziler Mah., Gökköy Köyü, Gümüş Mah., Güneş Mah., Hacıbektaşlı Köyü, Hacıhıdır Köyü, Hacıköseli Köyü, Hacılı Köyü, Hasalan Köyü, İğdecik Köyü, Kabazlı Köyü, Kahramanlar Mah., Kale Köyü, Kapancı Köyü, Kaplanköy Köyü, Karaağaç Köyü, Karaoğlanlı Köyü, Karapınar Köyü, Karasavcı Köyü, Karayahşi Köyü, Keli Mah., Kemerdamları Köyü, Kemerköy Köyü, Kendirlik Köyü, Kırdamları Köyü, Kırveli Mah., Kızılavlu Köyü, Kocaçeşme Mah., Kordon Köyü, Köseali Köyü, Kurttutan Köyü, Kurtuluş Mah., Mamatlı Köyü, Merkez Mah., Mersindere Köyü, Mesir Mah., Mevlütlü Köyü, Mithatpaşa Mah., Namıkkemal Mah., Oraklar Köyü, Ortaköy Köyü, Özyurt Mah., Pazarköy Köyü, Poyraz Köyü, Sağlık Mah., Salihli Osb, Sarıpınar Mah., Selimiye Mah., Seyrantepe Mah., Sindel Köyü, Süleymaniye Köyü, Sümer Mah., Şehitler Mah., Şirinyer Köyü, Tekelioğlu Köyü, Torunlu Köyü, Üçtepe Köyü, Yağbasan Köyü, Yağmurlar Köyü, Yaraşlı Köyü, Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yenipazar Köyü, Yeşilkavak Köyü, Yeşilova Köyü, Yeşilyurt Mah., Yörük Mah., Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Salihli adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Salihli Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Salihli posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Salihli seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Salihli Posta Kodu 2023

Web sitemizde Salihli posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Salihli posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Salihli posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Salihli adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Salihli adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Salihli adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Salihli nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Salihli da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Salihli Mahalleleri