Kula Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 45170

Posta Kodu Sorgulama

Kula Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 45170. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kula adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kula’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kula Posta Kodu 45170. Kula adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kula Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kula adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kula gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kula adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kula posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kula da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kula adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kula Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kula Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kula İlçesinde toplamda 62 tane mahalle bulunmaktadır. Kula Mahalleleri (4eylül Mah., Ahmetli Köyü, Akgün Mah., Aktaş Köyü, Ayazören Köyü, Ayvatlar Köyü, Balıbey Köyü, Başıbüyük Köyü, Battalmustafa Köyü, Bayramşah Köyü, Bebekli Köyü, Börtlüce Köyü, Camiicedit Mah., Çarıkballı Köyü, Çarıkmahmutlu Köyü, Çarıktekke Köyü, Çiftçiibrahim Köyü, Dere Mah., Dereköy Köyü, Emre Köyü, Encekler Köyü, Erenbağı Köyü, Eroğlu Köyü, Esenyazı Köyü, Evciler Köyü, Gökdere Köyü, Gölbaşı Köyü, Güvercinlik Köyü, Hacıtufan Köyü, Hamidiye Köyü, Hayalli Köyü, İbrahimağa Köyü, İkioluklu Mah., İncesu Köyü, Kale Mah., Kalınharman Köyü, Karaoba Köyü, Kavacık Köyü, Kenanevren Mah., Kenger Köyü, Kızılkaya Mah., Konurca Köyü, Körez Köyü, Merkez Mah., Narınçalıpıtrak Köyü, Narınçalısüleyman Köyü, Ortaköy Köyü, Papuçlu Köyü, Saraçlar Köyü, Sarnıçköy Köyü, Seyitali Mah., Söğütdere Köyü, Şehitlioğlu Köyü, Şeremet Köyü, Şeritli Köyü, Şeyhli Köyü, Tatlıçeşme Köyü, Yağbastı Köyü, Yeniköy Köyü, Yeşilyayla Köyü, Yurtbaşı Köyü, Zaferiye Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kula adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kula Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kula posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kula seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kula Posta Kodu 2024

Web sitemizde Kula posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kula posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kula posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kula adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kula adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kula adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kula nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kula da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kula Mahalleleri