Gördes Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 45750

Posta Kodu Sorgulama

Gördes Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 45750. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Gördes adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Gördes’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Gördes Posta Kodu 45750. Gördes adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Gördes Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Gördes adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Gördes gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Gördes adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Gördes posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Gördes da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Gördes adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Gördes Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Gördes Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Gördes İlçesinde toplamda 67 tane mahalle bulunmaktadır. Gördes Mahalleleri (Adnanmenderes Mah., Akpınar Köyü, Atatürk Mah, Atatürk Mah., Balıklı Köyü, Bayat Köyü, Beğel Köyü, Beğenler Köyü, Benlieli Köyü, Beşeylül Mah., Boyalı Köyü, Börez Köyü, Cuma Mah., Cumhuriyet Mah., Çağlayan Köyü, Çatalarmut Köyü, Çiğiller Köyü, Dalkara Köyü, Dargıl Köyü, Deliçoban Köyü, Dereçiftlik Köyü, Divan Mah., Dutluca Köyü, Efendili Köyü, Evciler Mah., Fundacık Köyü, Gülpınar Köyü, Hürriyet Mah., Hüseyinbaba Mah., İstiklal Mah., Kabakoz Köyü, Kalemoğlu Köyü, Karaağaç Köyü, Karakeçili Köyü, Karayağcı Köyü, Karayakup Köyü, Kaşıkçı Köyü, Kılcanlar Köyü, Kıran Köyü, Kıymık Köyü, Kızıldam Köyü, Kobaklar Köyü, Korubaşı Köyü, Köseler Köyü, Kuyucakkarapınar Köyü, Kürekçi Köyü, Malaz Köyü, Malkoca Köyü, Merkez Mah., Muradiye Mah., Nakipağa Mah., Oğulduruk Köyü, Pınarbaşı Köyü, Salur Köyü, Sarıaliler Köyü, Sindel Mah., Şahinkaya Köyü, Şeyhyayla Köyü, Tepeköy Köyü, Tüpüler Köyü, Ulgar Köyü, Uzunçam Mah., Yakaköy Köyü, Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yeşilyurt Köyü, Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Gördes adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Gördes Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Gördes posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Gördes seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Gördes Posta Kodu 2023

Web sitemizde Gördes posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Gördes posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Gördes posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Gördes adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Gördes adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Gördes adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Gördes nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Gördes da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Gördes Mahalleleri