Demirci Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 45900

Posta Kodu Sorgulama

Demirci Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 45900. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Demirci adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Demirci’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Demirci Posta Kodu 45900. Demirci adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Demirci Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Demirci adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Demirci gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Demirci adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Demirci posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Demirci da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Demirci adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Demirci Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Demirci Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Demirci İlçesinde toplamda 102 tane mahalle bulunmaktadır. Demirci Mahalleleri (Ahatlar Köyü, Ahmetler Köyü, Akdere Köyü, Akıncılar Mah., Alaağaç Köyü, Armutlu Köyü, Atatürk Mah., Ayvaalanı Köyü, Azizbey Köyü, Bahçeler Mah., Bardakçı Köyü, Bayramşah Köyü, Beyazıt Mah., Boyacık Köyü, Bozköy Köyü, Büyükkıran Köyü, Camiiatik Mah., Cumhuriyet Mah., Çağıllar Köyü, Çamköy Köyü, Çamlıca Mah., Çanakçı Köyü, Çandır Köyü, Çardaklı Köyü, Çataloluk Köyü, Çavullar Köyü, Demirci Köyü, Dikilitaş Köyü, Dr.mehmetakarsu Mah., Elek Köyü, Esenyurt Köyü, Eskihisar Köyü, Fatih Mah., Gömeçler Köyü, Gülpınar Köyü, Gürçeşme Köyü, Güveli Köyü, Hacıbaba Mah., Hacıhamza Mah., Hacıhasan Mah., Hacıtürbek Mah., Hasandede Mah., Hırkalı Köyü, Hoşçalar Köyü, Iklıkçı Köyü, İçhisar Mah., İmceler Köyü, İmrenler Köyü, İrişler Köyü, İsmailler Köyü, Karaisalar Köyü, Kargınışıklar Köyü, Kasımfakı Mah., Kayaköy Köyü, Kaynarokçular Köyü, Kazancı Köyü, Kerpiçlik Köyü, Kılavuzlar Köyü, Kışlak Köyü, Kovancı Köyü, Köylüce Köyü, Kulalar Köyü, Kuzeyir Köyü, Kuzuköy Köyü, Küçükkıran Köyü, Küçükoba Köyü, Küpeler Köyü, Marmaracık Köyü, Menderes Mah., Mezitler Köyü, Minnetler Köyü, Mithatpaşa Mah., Öksüzlü Köyü, Ören Köyü, Örücüler Köyü, Pazar Mah., Rağıllar Köyü, Rahmanlar Köyü, Sağnıç Köyü, Sayık Köyü, Secaattin Mah., Selvi Mah., Serçeler Köyü, Sevinçler Köyü, Sinan Mah., Sofular Mah., Söğütçük Köyü, Şehreküstü Mah., Talas Köyü, Taşokçular Köyü, Tekeler Köyü, Teperik Köyü, Ulacık Köyü, Üşümüş Köyü, Yağmur Mah., Yarbasan Köyü, Yavaşlar Köyü, Yeğen Köyü, Yenice Mah., Yeşildere Köyü, Yeşiloba Köyü, Yiğitler Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Demirci adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Demirci Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Demirci posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Demirci seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Demirci Posta Kodu 2023

Web sitemizde Demirci posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Demirci posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Demirci posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Demirci adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Demirci adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Demirci adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Demirci nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Demirci da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Demirci Mahalleleri