Alaşehir Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 45600

Posta Kodu Sorgulama

Alaşehir Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 45600. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Alaşehir adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Alaşehir’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Alaşehir Posta Kodu 45600. Alaşehir adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Alaşehir Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Alaşehir adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Alaşehir gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Alaşehir adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Alaşehir posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Alaşehir da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Alaşehir adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Alaşehir Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Alaşehir Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Alaşehir İlçesinde toplamda 95 tane mahalle bulunmaktadır. Alaşehir Mahalleleri (5eylül Mah., Akarca Mah., Akkeçili Köyü, Alaçatı Mah., Alhan Köyü, Asar Mah., Atatürk Mah., Aydoğdu Köyü, Badınca Köyü, Bahadır Köyü, Bahçedere Köyü, Bahçedere Mah., Bahçeliköy Köyü, Baklacı Köyü, Belenyaka Köyü, Caberburhan Köyü, Caberfakılı Köyü, Caberkamara Köyü, Cumhuriyet Mah., Çağlayan Köyü, Çakırcaali Köyü, Çamlıbel Köyü, Çarıkbozdağ Köyü, Çarıkkaralar Köyü, Çeşneli Köyü, Çiftlikdere Mah., Dağarlar Köyü, Dağhacıyusuf Köyü, Delemenler Köyü, Erenköy Köyü, Esentepe Mah., Evrenli Köyü, Fatih Mah., Fevziçakmak Mah., Girelli Köyü, Göbekli Köyü, Gülenkaya Köyü, Gülpınar Köyü, Gümüşçay Köyü, Gürsu Köyü, Hacıbey Mah., Hacıhaliller Köyü, Hızırpaşa Mah., Horzum Mah., Horzumalayaka Köyü, Horzumembelli Köyü, Horzumkeserler Köyü, Horzumsazdere Köyü, Ilgın Köyü, Ilıca Mah., Işıklar Köyü, İnönü Mah., İsmailbey Köyü, İsmetiye Köyü, İstasyon Mah., İstiklal Mah., Karacalar Köyü, Karadağ Köyü, Kasaplı Köyü, Kestanederesi Köyü, Kırgız Mah., Kozluca Köyü, Köprübaşı Mah., Kurtuluş Mah., Kurudere Köyü, Matarlı Köyü, Menderes Mah., Namıkkemal Mah., Narlıdere Köyü, Osmaniye Köyü, Örencik Köyü, Örnekköy Köyü, Sakarya Mah., Sarıpınar Köyü, Selce Köyü, Serinköy Köyü, Serinyayla Köyü, Sobran Köyü, Soğanlı Köyü, Soğuksu Mah., Soğukyurt Köyü, Subaşı Köyü, Şahyar Köyü, Şeyhsinan Mah., Tepeköy Köyü, Toygarlı Köyü, Türkmen Köyü, Ünlü Mah., Üzümlü Köyü, Yayalar Mah., Yeni Mah., Yenice Mah., Yeniköy Köyü, Yuvacalı Köyü, Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Alaşehir adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Alaşehir Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Alaşehir posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Alaşehir seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Alaşehir Posta Kodu 2024

Web sitemizde Alaşehir posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Alaşehir posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Alaşehir posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Alaşehir adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Alaşehir adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Alaşehir adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Alaşehir nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Alaşehir da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Alaşehir Mahalleleri