Akhisar Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 45230

Posta Kodu Sorgulama

Akhisar Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 45230. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Akhisar adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Akhisar’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Akhisar Posta Kodu 45230. Akhisar adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Akhisar Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Akhisar adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Akhisar gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Akhisar adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Akhisar posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Akhisar da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Akhisar adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Akhisar Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Akhisar Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Akhisar İlçesinde toplamda 103 tane mahalle bulunmaktadır. Akhisar Mahalleleri (Akçaalan Köyü, Akçeşme Köyü, Akhisar Osb, Arabacıbozköy Köyü, Aşağıdolma Köyü, Atatürk Mah., Ballıca Köyü, Başlamış Köyü, Boyalılar Köyü, Büknüş Köyü, Bünyanosmaniye Köyü, Cumhuriyet Mah., Çamönü Köyü, Çanakçı Köyü, Çarşı Mah., Çıtak Köyü, Çobanhasan Köyü, Çoruk Köyü, Dağdere, Dayıoğlu Köyü, Dereköy Köyü, Dingiller Köyü, Doğankaya Köyü, Doğuca Köyü, Dolmadeğirmen Köyü, Durasıl Köyü, Efendı Mah., Erdelli Köyü, Eroğlu Köyü, Evkafteke Köyü, Fevzipaşa Mah., Göcek Köyü, Gökçeahmet Köyü, Gökçeler Köyü, Gündüzbey Mah., Hacıibrahimler Köyü, Hacıishak Mah., Hacıosmanlar Köyü, Hamidiye Köyü, Hamitköy Köyü, Hanpaşa Köyü, Harmandalı Köyü, Hashoca Mah., Hasköy Köyü, Hürriyet Mah., Işıkköy Köyü, İnönü Mah., İsaca Köyü, İstiklal Mah., Kabaağaçkıran Köyü, Kadıdağı Köyü, Kapaklı Köyü, Karabörklü Köyü, Karaköy Köyü, Karayağcı Köyü, Kavakalan Köyü, Kayganlı Köyü, Kethüda Mah., Kızlaralanı Köyü, Kobaşdere Köyü, Kocakağan Köyü, Kömürcü Köyü, Kurtulmuş Köyü, Moralılar Köyü, Musaca Köyü, Musalar Köyü, Muştullar Köyü, Paşa Mah., Pekmezci Köyü, Pınarcık Köyü, Ragıpbey Mah., Rahmiye Köyü, Reşatbey Mah., Sağrakçı Köyü, Sakarkaya Köyü, Sanayi Mah., Sarıçalı Köyü, Sarılar Köyü, Sarnıçköy Köyü, Sazoba Köyü, Seğirdim Köyü, Selçikli Köyü, Selvili Köyü, Seyitahmet Mah., Sırtköy Köyü, Sindelli Köyü, Söğütlü Köyü, Süleymanköy Köyü, Şehitler Köyü, Şeyhisa Mah., Taşçılar Köyü, Topluca Köyü, Tütenli Köyü, Ulucami Mah., Ulupınar Köyü, Üçavlu Köyü, Yatağan Köyü, Yayakırıldık Köyü, Yaykın Köyü, Yeğenoba Köyü, Yenice Köyü, Yenidoğan Köyü, Zeytinlibağ Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Akhisar adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Akhisar Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Akhisar posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Akhisar seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Akhisar Posta Kodu 2024

Web sitemizde Akhisar posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Akhisar posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Akhisar posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Akhisar adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Akhisar adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Akhisar adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Akhisar nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Akhisar da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Akhisar Mahalleleri