Yeşilyurt Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 44180

Posta Kodu Sorgulama

Yeşilyurt Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 44180. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Yeşilyurt adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Yeşilyurt’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Yeşilyurt Posta Kodu 44180. Yeşilyurt adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Yeşilyurt Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Yeşilyurt adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Yeşilyurt gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Yeşilyurt adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Yeşilyurt posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Yeşilyurt da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Yeşilyurt adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Yeşilyurt Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Yeşilyurt Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Yeşilyurt İlçesinde toplamda 93 tane mahalle bulunmaktadır. Yeşilyurt Mahalleleri (Abdulgaffar Mah., Akpınar Mah., Aşağıbağlar Mah., Aşağıköy Mah., Atalar Mah., Atatürk Mah., Aydoğan Mah., Bahçebaşı Mah., Bahçelievler Mah., Baraj Mah., Başpınar Mah., Bentbaşı Mah., Bindal Mah., Cemalgürsel Mah., Cevatpaşa Mah., Cumhuriyet Mah., Çarmuzu Mah., Çavuşoğlu Mah., Çayırköy Mah., Çınarlıcamii Mah., Çilesiz Mah., Çukurdere Mah., Derme Mah., Duranlar Mah., Duruldu Mah., Emirahmetoğlu Mah., Fatih Mah., Fatihsultanmehmet Mah., Gazi Mah., Gedik Mah., Göktarla Mah., Gölpınar Mah., Görgü Mah., Gözene Mah., Hacımolla Mah., Hamidiye Mah., Hıroğlu Mah., Hocaahmetyesevi Mah., Hocalar Mah., Işıklı Mah., İkizce Mah., İlyas Mah., İnönü Mah., İstasyon Mah., Kadiruşağı Mah., Karahan Mah., Karakavak Mah., Karşıyaka Mah., Kaynarca Mah., Kendirli Mah., Kırkpınar Mah., Kırlangıç Mah., Kiltepe Mah., Koşu Mah., Koyunoğlu Mah., Kozluk Mah., Kuyulu Mah., Mahmutlu Mah., Melekbaba Mah., Metehan Mah., Mullakasım Mah., Oluklu Mah., Ortaköy Mah., Osb, Öncü Mah., Örenönü Mah., Özal Mah., Özalper Mah., Salkonak Mah., Salköprü Mah., Samanköy Mah., Samanlı Mah., Sancaktar Mah., Seyituşağı Mah., Seyran Mah., Su Mah., Suluköy Mah., Sütlüce Mah., Şeyhbayram Mah., Tecde Mah., Tepehan Mah., Tepeköy Mah., Tohma Mah., Topraktepe Mah., Turgutözal Mah., Uğrak Mah., Üçgöze Mah., Yaka Mah., Yalınkaya Mah., Yavuzselim Mah., Yeni Mah., Yeşilkaynak Mah., Zaviye Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Yeşilyurt adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yeşilyurt Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yeşilyurt posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Yeşilyurt seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Yeşilyurt Posta Kodu 2023

Web sitemizde Yeşilyurt posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Yeşilyurt posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Yeşilyurt posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Yeşilyurt adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Yeşilyurt adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Yeşilyurt adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Yeşilyurt nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Yeşilyurt da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Yeşilyurt Mahalleleri