Yazıhan Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 44350

Posta Kodu Sorgulama

Yazıhan Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 44350. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Yazıhan adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Yazıhan’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Yazıhan Posta Kodu 44350. Yazıhan adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Yazıhan Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Yazıhan adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Yazıhan gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Yazıhan adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Yazıhan posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Yazıhan da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Yazıhan adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Yazıhan Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Yazıhan Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Yazıhan İlçesinde toplamda 37 tane mahalle bulunmaktadır. Yazıhan Mahalleleri (Akoğlan Mah., Akyazı Köyü, Alican Köyü, Ambarcık Köyü, Bahçelievler Köyü, Balaban Köyü, Boyaca Köyü, Boztepe Köyü, Böğürtlen Köyü, Buzluk Köyü, Cumhuriyet Mah., Çavuş Köyü, Çivril Köyü, Dedekargın Köyü, Doğuş Mah., Eğribük Köyü, Epreme Köyü, Erecek Köyü, Gayret Mah., Gövük Köyü, Hamidiye Köyü, Hürriyet Mah., İriağaç Köyü, Karaca Köyü, Koşar Köyü, Kömüşhan Köyü, Merkez Mah., Mısırdere Köyü, Pirinçli Mah., Sandıklı Köyü, Sinanlı Köyü, Sürür Köyü, Tahtalı Köyü, Tecirli Köyü, Tenci Mah., Yeni Mah., Yıldırım Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Yazıhan adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yazıhan Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yazıhan posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Yazıhan seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Yazıhan Posta Kodu 2024

Web sitemizde Yazıhan posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Yazıhan posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Yazıhan posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Yazıhan adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Yazıhan adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Yazıhan adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Yazıhan nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Yazıhan da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Yazıhan Mahalleleri