Hekimhan Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 44400

Posta Kodu Sorgulama

Hekimhan Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 44400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Hekimhan adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Hekimhan’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Hekimhan Posta Kodu 44400. Hekimhan adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Hekimhan Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Hekimhan adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Hekimhan gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Hekimhan adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Hekimhan posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Hekimhan da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Hekimhan adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Hekimhan Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Hekimhan Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Hekimhan İlçesinde toplamda 79 tane mahalle bulunmaktadır. Hekimhan Mahalleleri (Adalet Mah., Akmağara Köyü, Akpınar Mah., Aksütlü Köyü, Aşağıgırmana Mah., Aşağısazlıca Köyü, Bağyolu Mah., Baharlı Mah., Bahçedamı Köyü, Bahçeler Mah., Bahçelievler Mah., Basak Köyü, Başkavak Köyü, Beykent Köyü, Boğazgören Köyü, Budaklı Mah., Camii Mah., Cecimli Mah., Cumhuriyet Mah., Çanakpınar Köyü, Çelikli Mah., Çimenlik Köyü, Çulhalı Köyü, Davulgu Köyü, Delihasanyurdu Köyü, Dere Mah., Dereköy Köyü, Deveci Köyü, Dikenli Köyü, Dikili Köyü, Dumlu Köyü, Dursunlu Köyü, Faraşlı Mah., Fatih Mah., Gelengeç Mah., Güçlü Mah., Güvenç Köyü, Güzelyayla Köyü, Hacılar Köyü, Haydaroğlu Köyü, Hürriyet Mah., Hüyücek Mah., Iğdır Köyü, Işıklı Köyü, İsmailli Mah., Karaçayır Köyü, Karaköçek Köyü, Karamahmut Mah., Karapınar Köyü, Karslılar Köyü, Karşıyaka Mah., Kavacık Köyü, Kozdere Köyü, Köprülümehmetpaşa Mah., Kösehasan Mah., Köylükköy Köyü, Kurşunlu Mah., Mimarsinan Mah., Mollaibrahim Köyü, Orta Mah., Polatlı Mah., Salıcık Köyü, Saraylı Köyü, Sarıkız Köyü, Sazlıca Köyü, Söğüt Köyü, Şehitmehmetfethiakyüz Mah., Taşoluk Köyü, Turgutözal Mah., Uğurlu Köyü, Yağca Köyü, Yayladamı Köyü, Yeni Mah., Yeşilkale Köyü, Yeşilköy Köyü, Yeşilpınar Köyü, Yukarı Mah., Yukarıgırmana Mah., Yukarıselimli Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Hekimhan adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hekimhan Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hekimhan posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Hekimhan seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Hekimhan Posta Kodu 2024

Web sitemizde Hekimhan posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Hekimhan posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Hekimhan posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Hekimhan adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Hekimhan adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Hekimhan adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Hekimhan nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Hekimhan da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Hekimhan Mahalleleri