Doğanşehir Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 44540

Posta Kodu Sorgulama

Doğanşehir Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 44540. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Doğanşehir adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Doğanşehir’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Doğanşehir Posta Kodu 44540. Doğanşehir adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Doğanşehir Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Doğanşehir adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Doğanşehir gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Doğanşehir adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Doğanşehir posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Doğanşehir da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Doğanşehir adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Doğanşehir Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Doğanşehir Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Doğanşehir İlçesinde toplamda 53 tane mahalle bulunmaktadır. Doğanşehir Mahalleleri (Akpınar Mah., Altıntop Köyü, Bağcılar Mah., Bağlarbaşı Mah., Beğre Köyü, Beybostanı Mah., Çavuşlu Köyü, Çığlık Köyü, Çömlekoba Köyü, Dedeyazı Köyü, Doğu Mah., Elmalı Mah., Esentepe Mah., Eskiköy Köyü, Fındıkköy Köyü, Gedikağzı Mah., Gökalan Mah., Günedoğru Köyü, Gürobası Köyü, Güzelköy Köyü, Hudutköy Köyü, Hürriyet Mah., Kadılı Köyü, Kalecik Mah., Kapıdere Köyü, Karadut Mah., Karanlıkdere Köyü, Karaterzi Köyü, Karşıyaka Mah., Kasımlar Mah., Kaya Mah., Kelhalil Köyü, Kınalıtaş Mah., Kırkbayır Mah., Koçdere Köyü, Kölükkuyu Mah., Küçüklü Köyü, Merkez Mah., Ören Mah., Örencik Köyü, Polatderesi Köyü, Reşadiye Köyü, Savaklı Köyü, Suçatı Köyü, Şahintepe Mah., Şatırobası Köyü, Tepe Mah., Topraktepe Köyü, Ülger Mah., Yeni Mah., Yeşilova Mah., Yolkuru Köyü, Yuvalı Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Doğanşehir adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Doğanşehir Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Doğanşehir posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Doğanşehir seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Doğanşehir Posta Kodu 2024

Web sitemizde Doğanşehir posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Doğanşehir posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Doğanşehir posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Doğanşehir adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Doğanşehir adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Doğanşehir adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Doğanşehir nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Doğanşehir da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Doğanşehir Mahalleleri