Darende Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 44720

Posta Kodu Sorgulama

Darende Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 44720. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Darende adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Darende’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Darende Posta Kodu 44720. Darende adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Darende Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Darende adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Darende gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Darende adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Darende posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Darende da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Darende adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Darende Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Darende Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Darende İlçesinde toplamda 83 tane mahalle bulunmaktadır. Darende Mahalleleri (Ağalı Mah., Ağılyazı Köyü, Akbaba Köyü, Akçatoprak Köyü, Akova Köyü, Armutlu Mah., Aşağı Mah., Atoynağı Mah., Barındır Köyü, Başdirek Köyü, Başkaya Köyü, Başpınar Mah., Baytarbağı Mah., Beybağı Mah., Cumhuriyet Mah., Çaybaşı Köyü, Çınarköy Köyü, Çukurkaya Köyü, Davutlu Mah., Esentepe Mah., Fatih Mah., Gaziköy Köyü, Gökçeören Köyü, Gökyar Mah., Göllüce Köyü, Göynük Mah., Güdül Köyü, Günerli Köyü, Günpınar Köyü, Hacıderviş Mah., Hacılar Mah., Hacılarseyhli Mah., Hacolar Köyü, Harmanlar Mah., Heyiketeği Mah., Hisarcık Köyü, Hisarkale Köyü, Hürriyet Mah., Irmaklı Köyü, İbrahimpaşa Mah., İstiklal Mah., Kaldırım Mah., Karaağaç Mah., Karabacak Köyü, Karabayır Köyü, Karaoğuz Köyü, Karataş Mah., Karşıyaka Köyü, Karşıyaka Mah., Kavakköy Köyü, Kaynak Köyü, Kerimli Köyü, Kılıçbağı Mah., Kölükler Köyü, Kurtuluş Mah., Kurudere Köyü, Kuzpınar Köyü, Mehmetpaşa Mah., Merkez Mah., Mollauşağı Köyü, Nadir Mah., Nal Mah., Nurkuyusu Köyü, Ozan Köyü, Pazar Mah., Sakarya Köyü, Sandıkkaya Mah., Sungur Mah., Şendere Köyü, Şeref Mah., Şeyhli Mah., Şuğul Köyü, Tas Mah., Tavşanlar Mah., Üçpınar Köyü, Yarımca Köyü, Yavuzlar Köyü, Yazıköy Köyü, Yeniköy Köyü, Yenipınar Köyü, Yeşiltaş Köyü, Yukarıulupınar Köyü, Zaviye Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Darende adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Darende Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Darende posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Darende seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Darende Posta Kodu 2024

Web sitemizde Darende posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Darende posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Darende posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Darende adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Darende adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Darende adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Darende nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Darende da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Darende Mahalleleri