Akçadağ Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 44600

Posta Kodu Sorgulama

Akçadağ Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 44600. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Akçadağ adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Akçadağ’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Akçadağ Posta Kodu 44600. Akçadağ adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Akçadağ Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Akçadağ adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Akçadağ gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Akçadağ adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Akçadağ posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Akçadağ da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Akçadağ adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Akçadağ Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Akçadağ Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Akçadağ İlçesinde toplamda 87 tane mahalle bulunmaktadır. Akçadağ Mahalleleri (Aksaray Köyü, Aksüt Köyü, Aktepe Mah., Alaçayır Mah., Aliçeri Köyü, Altınlı Köyü, Aşağıörükcü Köyü, Aydınlar Köyü, Bağköy Köyü, Bahçelievler Mah., Başpınar Mah., Bayramuşağı Köyü, Bekiruşağı Köyü, Bölüklü Köyü, Büyük Mah., Büyükçimiş Köyü, Büyükköy Köyü, Çakılpınarı Köyü, Çatalbahçe Köyü, Çevirme Köyü, Darıca Köyü, Dedeköy Köyü, Demirciler Köyü, Derinboğaz Köyü, Develi Köyü, Doğanlar Köyü, Doğantepe Köyü, Doğu Mah., Durulova Köyü, Dutlu Köyü, Dümüklü Köyü, Esenbey Köyü, Esenli Köyü, Fatih Köyü, Fatih Mah., Gölpınar Köyü, Güneşli Köyü, Gürkaynak Köyü, Güzyurdu Köyü, Hançerli Köyü, Harunuşağı Köyü, Hisardere Mah., Hürriyet Mah., Ilıcak Köyü, İkinciler Köyü, Kadıibrahim Köyü, Kahyalı Köyü, Karamağara Köyü, Karapınar Köyü, Karşıyaka Mah., Kasımuşağı Köyü, Kayadibi Köyü, Keklikpınarı Köyü, Keller Köyü, Kırıkhan Mah., Kolköy Köyü, Kotangölü Mah., Kozalak Köyü, Kömekavak Köyü, Kurtuşağı Köyü, Küçükkürne Köyü, Kültür Mah., Kürecik Köyü, Levent Köyü, Merkez Mah., Mezraaköy Köyü, Mihmanlı Köyü, Muratlı Köyü, Ortaköy Köyü, Pınarlı Mah., Resuluşağı Köyü, Sahilköy Köyü, Sakalıuzun Köyü, Sarıhacı Köyü, Sultansuyu Mah., Şehler Köyü, Şekeroba Mah., Taşevler Köyü, Taşolar Köyü, Tataruşağı Köyü, Uygur Mah., Yağmurlu Köyü, Yalınbudak Köyü, Yalınkaya Köyü, Yaylımlı Köyü, Yıldırım Mah., Yukarıörükçü Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Akçadağ adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Akçadağ Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Akçadağ posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Akçadağ seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Akçadağ Posta Kodu 2023

Web sitemizde Akçadağ posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Akçadağ posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Akçadağ posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Akçadağ adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Akçadağ adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Akçadağ adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Akçadağ nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Akçadağ da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Akçadağ Mahalleleri