Tavşanlı Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 43300

Posta Kodu Sorgulama

Tavşanlı Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 43300. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Tavşanlı adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Tavşanlı’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Tavşanlı Posta Kodu 43300. Tavşanlı adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Tavşanlı Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Tavşanlı adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Tavşanlı gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Tavşanlı adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Tavşanlı posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Tavşanlı da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Tavşanlı adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Tavşanlı Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Tavşanlı Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Tavşanlı İlçesinde toplamda 133 tane mahalle bulunmaktadır. Tavşanlı Mahalleleri (Ada Mah., Ağaköy Köyü, Akçaköy Köyü, Aliköy Köyü, Altınova Köyü, Arifler Köyü, Artıranlar Köyü, Aşağı Mah., Avcılar Köyü, Aydınlar Köyü, Ayvalı Köyü, Bağlık Mah., Balıköy Mah., Başköy Köyü, Beyköy Köyü, Beyköy Mah., Bozbelen Köyü, Burhan Köyü, Cevizli Mah., Çakıllı Köyü, Çaldibi Köyü, Çaltılı Köyü, Çamalan Köyü, Çamaltı Mah., Çardaklı Mah., Çayırköy Köyü, Çayıroluk Köyü, Çıkrıcak Köyü, Çınar Mah., Çınarcık Köyü, Çırçırçeşme Mah., Çıvgallar Mah., Çobanköy Köyü, Çobanlar Köyü, Çukurköy Köyü, Çukurköy Mah., Dağçeşme Mah., Dağdemirli Köyü, Dedeler Köyü, Dedeler Mah., Değirmisaz Köyü, Demirbilek Köyü, Demirbilek Mah., Derbent Köyü, Derecik Köyü, Devekayası Köyü, Doğanlar Köyü, Dudaş Köyü, Dulkadir Köyü, Durak Mah., Dutlar Köyü, Dümrekhüseyinpaşa Köyü, Dümrekorta Köyü, Dümrekuluköy Köyü, Eğriöz Köyü, Elmaağacı Köyü, Elmalı Köyü, Emirler Köyü, Erikli Köyü, Eşen Köyü, Gazelyakup Köyü, Gevrekler Köyü, Göbel Köyü, Gökçeyurt Köyü, Gölcük Köyü, Gümüşgölcük Köyü, Gümüşyeniköy Köyü, Güzelyurt Mah., Hamitabat Mah., Hanımçeşme Mah., Işık Mah., İsaköy Köyü, İstasyon Mah., Kadı Mah., Karacakaş Köyü, Karakaya Köyü, Karakişi Köyü, Karakova Mah., Karaköy Köyü, Karapelit Köyü, Karaşehir Köyü, Karaşehir Mah., Karcık Köyü, Kargılı Köyü, Karlı Köyü, Kavaklı Köyü, Kavaklı Mah., Kayaarası Köyü, Kayı Köyü, Kırkkavak Köyü, Kışla Mah., Kışlademirli Köyü, Kışlaköy Köyü, Kızılbük Köyü, Kızılçukur Köyü, Kocapınar Mah., Kocayeri Köyü, Kozluca Köyü, Köprübaşı Mah., Köprücek Köyü, Köreken Köyü, Köseler Köyü, Madanlar Köyü, Madenciler Mah., Moymul Mah., Nursetler Köyü, Opanözü Köyü, Orta Mah., Ovacık Köyü, Öksüzler Köyü, Ömerbey Mah., Ören Köyü, Ören Mah., Sekbandemirli Köyü, Soluğanlar Köyü, Subaşı Mah., Şahin Köyü, Şahmelek Köyü, Şapçı Köyü, Şapçıdede Köyü, Şenlik Köyü, Tunçbilek Mah., Ulucami Mah., Uluçam Köyü, Üyücek Köyü, Vakıf Köyü, Yağmurlu Köyü, Yataklı Köyü, Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yıldırımbeyazıt Mah., Yörgüç Köyü, Yukarı Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Tavşanlı adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tavşanlı Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tavşanlı posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Tavşanlı seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Tavşanlı Posta Kodu 2023

Web sitemizde Tavşanlı posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Tavşanlı posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Tavşanlı posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Tavşanlı adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Tavşanlı adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Tavşanlı adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Tavşanlı nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Tavşanlı da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Tavşanlı Mahalleleri