Simav Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 43500

Posta Kodu Sorgulama

Simav Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 43500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Simav adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Simav’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Simav Posta Kodu 43500. Simav adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Simav Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Simav adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Simav gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Simav adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Simav posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Simav da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Simav adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Simav Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Simav Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Simav İlçesinde toplamda 107 tane mahalle bulunmaktadır. Simav Mahalleleri (Ahlatlıçeşme Köyü, Ahmetli Köyü, Akpınar Köyü, Aksaz Köyü, Aşağıdolaylar Köyü, Bademli Köyü, Bahtıllı Köyü, Başkonak Köyü, Beciler Köyü, Bedirler Köyü, Beyce Köyü, Camiikebir Mah., Cevizlik Mah., Cuma Mah., Cumhuriyet Mah., Çakırlar Köyü, Çamlık Köyü, Çavdır Mah., Çaysimav Köyü, Çınarlıdere Köyü, Çulhalar Köyü, Dağardı Köyü, Değirmenciler Mah., Demirci Köyü, Dereköy Köyü, Dereyüzüdere Köyü, Dörteylül Mah., Efir Köyü, Eğirler Köyü, Esenbağ Köyü, Esenevler Mah., Evciler Köyü, Fatih Mah., Gılmanlar Köyü, Gökçeler Köyü, Gölköy Köyü, Gümüşsu Köyü, Hacıahmetoğlu Köyü, Hacıhüseyinefendi Köyü, Hamzabey Köyü, Hasanören Köyü, Hıdırdivan Köyü, Hisarardı Mah., Hisarbey Köyü, Ihlamur Köyü, İmranlar Köyü, İnkaya Köyü, İnlice Köyü, Kalkan Köyü, Kapıkaya Köyü, Karacahisar Köyü, Karacaören Köyü, Karakoca Köyü, Karakür Mah., Karapınar Köyü, Karşıyaka Mah., Kayaışık Köyü, Kayalıdere Köyü, Kekliktepe Mah., Kestel Köyü, Kınık Mah., Kızılcık Köyü, Kiçir Köyü, Koyunoba Köyü, Köseler Köyü, Kurduman Köyü, Kuşu Köyü, Külcü Köyü, Küplüce Köyü, Mamak Köyü, Muradınlar Mah., Naşa Köyü, Ortaca Köyü, Örencik Köyü, Örenli Köyü, Öreyler Köyü, Pulluca Köyü, Samat Köyü, Sarıkaya Köyü, Sarkatlar Köyü, Savcılar Mah., Sırapayam Mah., Söğüt Köyü, Sudöşeği Köyü, Sünnetçiler Köyü, Şenköy Köyü, Tabakhane Mah., Taşköy Köyü, Taşlık Köyü, Tepecik Mah., Toklar Köyü, Yağıllar Köyü, Yağmurlar Köyü, Yassıeynihan Köyü, Yavu Köyü, Yaykın Köyü, Yemişli Köyü, Yeni Mah., Yeniköy Köyü, Yeniler Köyü, Yeşilçam Köyü, Yeşildere Köyü, Yeşilköy Köyü, Yeşilova Köyü, Yeşilyayla Köyü, Yukarıdolaylar Köyü, Yüzbirevler Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Simav adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Simav Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Simav posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Simav seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Simav Posta Kodu 2024

Web sitemizde Simav posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Simav posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Simav posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Simav adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Simav adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Simav adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Simav nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Simav da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Simav Mahalleleri