Merkez Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 43100

Posta Kodu Sorgulama

Merkez Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 43100. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Merkez adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Merkez’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Merkez Posta Kodu 43100. Merkez adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Merkez Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Merkez adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Merkez gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Merkez adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Merkez posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Merkez da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Merkez adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Merkez Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Merkez Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Merkez İlçesinde toplamda 175 tane mahalle bulunmaktadır. Merkez Mahalleleri (100.yıl Mah., 30ağustos Mah., 75.yıl Mah., Ağızören Köyü, Ahiler Köyü, Ahmetoluğu Köyü, Akçamescit Köyü, Akkent(toki) Mah., Akoluk Köyü, Akpınar Köyü, Alayunt Mah., Alipaşa Mah., Aloğlu Köyü, Anasultan Köyü, Andız Mah, Arslanlı Köyü, Aydoğdu Mah., Ayvalı Köyü, Bahçelievler Mah., Balıklı Mah., Başören Köyü, Bayat Köyü, Bayramşah Köyü, Belkavak Köyü, Bozcahöyük Mah., Bölücek Mah., Börekçiler Mah., Büyüksaka Köyü, Cedit Mah., Cemalettin Mah., Civli Mah, Cumhuriyet Mah., Çalca Mah., Çavuşçiftliği Köyü, Çayca Köyü, Çifteoluklar Köyü, Çobanlar Köyü, Çöğürler Köyü, Çubukiçi Köyü, Damlalıkaraağaç Köyü, Darıca Köyü, Dedik Köyü, Demirciören Köyü, Demirözü Köyü, Dereköy Köyü, Doğa Köyü, Doğalar Köyü, Doğarslan Köyü, Doğluşah Köyü, Dumlupınar Mah., Elmacık Köyü, Elmalı Köyü, Enne Mah., Eskiyüreyil Köyü, Evliyaçelebi Mah., Eynegazi Köyü, Fatih Mah., Fındıkköy Köyü, Fincanburnu Köyü, Fuatpaşa Mah., Gaybiefendi Mah., Gazikemal Mah., Gedikoğluçiftliği Köyü, Gelinkaya Köyü, Geven Mah., Gevrekseydi Köyü, Göçeri Köyü, Göynükören Köyü, Güllüdere Köyü, Gültepe Mah., Gümüşköy Köyü, Güveççi Mah., Güvem Köyü, Hacıazizler Köyü, Hamidiye Mah., Hamidiyekızılcaören Köyü, Haymana Köyü, Ilıca Kaplıcaları, Işıkkara Köyü, İhsaniye Köyü, İkizköyük Mah., İncik Köyü, İnköy Mah., İnli Köyü, İshakçılar Köyü, İstiklal Mah., Karaağaç Köyü, Karacaören Köyü, Karaöz Köyü, Karsak Köyü, Kaynarca Köyü, Kepez Köyü, Kınık Köyü, Kıranşeyh Köyü, Kırgılı Mah., Kızık Köyü, Kızılcakaya Köyü, Kızılcaören Köyü, Kirazlıyaylası Köyü, Kirazpınar Mah., Kireççiftliği Köyü, Koçak Köyü, Kozluca Köyü, Köprüören Köyü, Köprüörenağaçköy, Körpe Köyü, Körs Köyü, Kumarı Mah., Kumluyurt Köyü, Kuyusinir Köyü, Kükürt Köyü, Lalahüseyinpaşa Mah., Lütfiye Köyü, Mahmudiye Köyü, Makasalanı Köyü, Maltepe Mah., Maruf Mah., Mecidiye Mah., Mehmetakifersoy Mah., Merkezağaçköy Mah., Meydan Mah., Muhatboğazı Köyü, Müderris Mah., Nusretköy Köyü, Okçu Mah., Okmeydanı Mah., Ortaca Köyü, Osmangazi Mah., Ovacık Köyü, Parmakören Mah., Paşamsultan Mah., Perli Mah., Pirler Mah., Sabuncupınar Köyü, Sağırlar Köyü, Sakaçiftliği Köyü, Saray Mah., Sekiören Köyü, Servi Mah., Seydiköy Köyü, Seyitler Mah., Sırören Köyü, Siner Mah., Sobran Köyü, Sofca Köyü, Sofu Mah., Soğukçeşme Köyü, Söğüt Köyü, Söğütyaylası Köyü, Sökmen Köyü, Sultanbağı Mah., Sulu Köyü, Sünnetyenice Köyü, Şairşeyhidumlupınar Mah., Tepeköy Köyü, Teşvikiye Köyü, Turgutlar Köyü, Uluköy Köyü, Ürünlüçiftliği Köyü, Vefa Mah., Yakaca Köyü, Yaylababa Köyü, Yazlıca Köyü, Yenibosna Mah., Yenice Köyü, Yenidoğan Mah., Yenikızılcaören Köyü, Yeşilbayır Köyü, Yıldırımbeyazıt Mah., Yoncalı Mahallesi, Yumaklı Köyü, Yunusemre Mah., Zafertepe Mah., Zığra Mah, Ziraat Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Merkez adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Merkez Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Merkez posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Merkez seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Merkez Posta Kodu 2023

Web sitemizde Merkez posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Merkez posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Merkez posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Merkez adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Merkez adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Merkez adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Merkez nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Merkez da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Merkez Mahalleleri