Gediz Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 43600

Posta Kodu Sorgulama

Gediz Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 43600. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Gediz adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Gediz’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Gediz Posta Kodu 43600. Gediz adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Gediz Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Gediz adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Gediz gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Gediz adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Gediz posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Gediz da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Gediz adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Gediz Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Gediz Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Gediz İlçesinde toplamda 82 tane mahalle bulunmaktadır. Gediz Mahalleleri (Abide Köyü, Akçaalan Köyü, Akkaya Köyü, Aksaklar Köyü, Aliağa Köyü, Alikahya Köyü, Altınkent Köyü, Arıca Köyü, Aşıkpaşa Köyü, Camikebir Mah., Cebrail Köyü, Çeltikçi Köyü, Çomaklar Köyü, Çukurören Köyü, Dayınlar Mah., Dedeköy Köyü, Değirmenköy Köyü, Dereköy Köyü, Dörtdeğirmen Köyü, Ece Köyü, Erdoğmuş Köyü, Ergenekon Mah., Fırdan Köyü, Gazikemal Mah., Gediz Osb, Gölcük Köyü, Gölcük Mah., Göynük Köyü, Göynükören Köyü, Gümele Köyü, Gümüşlü Köyü, Güney Mah., Güzüngülü Köyü, Hacıbaba Köyü, Hamzabey Mah., Hisar Mah., Ilıcasu Köyü, Işıklar Köyü, İbrahimkahya Mah., İsmetpaşa Mah., Karaağaç Köyü, Karabacaklar Köyü, Kayacık Köyü, Kayaköy Köyü, Kıran Köyü, Kızıltepe Mah., Köpenez Köyü, Kumtaş Mah., Kurtçam Köyü, Kurtuluş Mah., Kuzey Mah., Muhipler Mah., Muhtelıfkümeler Mah., Özyurt Mah., Park Mah., Polat Köyü, Sabırgazi Mah., Salur Mah., Samralar Köyü, Sandıklı Köyü, Saruhanlar Köyü, Saygılar Mah., Saz Köyü, Sazak Köyü, Soğuksu Köyü, Sumaklı Köyü, Tepepınar Köyü, Uğurluca Köyü, Uluoymak Mah., Umurbey Mah., Üzümlü Köyü, Vakıf Köyü, Yağmurlar Köyü, Yaylaköy Köyü, Yeğinler Köyü, Yelki Köyü, Yeni Mah., Yenigüney Köyü, Yeşilçay Köyü, Yeşilova Köyü, Yumrutaş Köyü, Yunuslar Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Gediz adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Gediz Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Gediz posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Gediz seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Gediz Posta Kodu 2024

Web sitemizde Gediz posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Gediz posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Gediz posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Gediz adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Gediz adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Gediz adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Gediz nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Gediz da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Gediz Mahalleleri