Domaniç Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 43850

Posta Kodu Sorgulama

Domaniç Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 43850. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Domaniç adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Domaniç’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Domaniç Posta Kodu 43850. Domaniç adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Domaniç Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Domaniç adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Domaniç gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Domaniç adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Domaniç posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Domaniç da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Domaniç adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Domaniç Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Domaniç Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Domaniç İlçesinde toplamda 38 tane mahalle bulunmaktadır. Domaniç Mahalleleri (Aksu Köyü, Berçin Köyü, Böçen Köyü, Bükerler Köyü, Cumhuriyet Mah., Çakılköy Köyü, Çamlıca Köyü, Çarşamba Köyü, Çiftlikköy Köyü, Çokköy Köyü, Domaniçerikli Köyü, Domaniçkozluca Köyü, Domur Köyü, Durabey Köyü, Fındıcak Köyü, Fıranlar Köyü, Güney Köyü, Hasantepe Mah., Hisar Mah., Ilıcaksu Mah., Karaköy Köyü, Karamanlar Köyü, Karşıyaka Mah., Kırık Köyü, Kozcağız Köyü, Küçükköy Köyü, Küçükler Mah., Muhacirler Köyü, Muratlı Köyü, Ortaca Köyü, Osmanlı Mah., Safa Köyü, Sarıot Köyü, Saruhanlar Köyü, Seydikuzu Köyü, Soğucak Köyü, Tıraz Köyü, Yeşilköy Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Domaniç adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Domaniç Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Domaniç posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Domaniç seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Domaniç Posta Kodu 2023

Web sitemizde Domaniç posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Domaniç posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Domaniç posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Domaniç adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Domaniç adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Domaniç adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Domaniç nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Domaniç da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Domaniç Mahalleleri