Seydişehir Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 42360

Posta Kodu Sorgulama

Seydişehir Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 42360. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Seydişehir adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Seydişehir’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Seydişehir Posta Kodu 42360. Seydişehir adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Seydişehir Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Seydişehir adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Seydişehir gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Seydişehir adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Seydişehir posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Seydişehir da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Seydişehir adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Seydişehir Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Seydişehir Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Seydişehir İlçesinde toplamda 74 tane mahalle bulunmaktadır. Seydişehir Mahalleleri (Akçababa Mah., Aktaş Mah., Alaylarbir Mah., Alaylariki Mah., Anabağlar Mah., Arılık Mah., Aşağıkaraören Köyü, Aydınlar Mah., Bademli Mah., Bahçeli Mah., Bahçelievler Mah., Başkaraören Köyü, Bayır Mah., Boyalı Köyü, Bükçe Köyü, Büyükcamii Mah., Cumhuriyet Mah., Çatköy Köyü, Çatmakaya Köyü, Çomaklar Mah., Dedev Mah., Değirmenci Mah., Dikilitaş Köyü, Gökçehüyük Köyü, Gökhüyük Köyü, Gölyüzü Köyü, Gülveren Mah., Hacıseyitali Mah., Hamamönü Mah., Harmanbaşı Mah., Irmaklı Köyü, İğdiş Mah., İncesu Köyü, Kale Mah., Karacaören Köyü, Karakavak Mah., Karşıharman Mah., Karşıyaka Mah., Kavakköy Köyü, Kızılca Köyü, Kızılcalar Mah., Kozlu Köyü, Köprübaşı Mah., Köyiçi Mah., Kumluca Köyü, Kuran Köyü, Kurs Mah., Madenli Köyü, Mesudiye Köyü, Muradiye Köyü, Oğlakçı Köyü, Pınar Mah., Pınarbaşı Mah., Saadetler Mah., Saraycık Köyü, Seyitharun Mah., Sofuhane Mah., Stad Mah., Susuz Köyü, Şıhlar Mah., Şirin Mah., Taşağıl Köyü, Tatlısuoymak Mah., Tepe Mah., Tepecik Köyü, Tolköy Köyü, Türbe Mah., Ufacık Köyü, Ulukapı Mah., Yaylacık Köyü, Yeni Mah., Yenicami Mah., Yenicamii Mah., Yenice Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Seydişehir adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Seydişehir Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Seydişehir posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Seydişehir seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Seydişehir Posta Kodu 2024

Web sitemizde Seydişehir posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Seydişehir posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Seydişehir posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Seydişehir adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Seydişehir adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Seydişehir adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Seydişehir nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Seydişehir da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Seydişehir Mahalleleri