Selçuklu Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 42208

Posta Kodu Sorgulama

Selçuklu Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 42208. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Selçuklu adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Selçuklu’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Selçuklu Posta Kodu 42208. Selçuklu adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Selçuklu Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Selçuklu adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Selçuklu gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Selçuklu adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Selçuklu posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Selçuklu da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Selçuklu adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Selçuklu Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Selçuklu Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Selçuklu İlçesinde toplamda 81 tane mahalle bulunmaktadır. Selçuklu Mahalleleri (Akıncılar Mah., Akpınar Köyü, Akşemsettin Mah., Ardıçlı Mah., Aşağıpınarbaşı Köyü, Aydınlıkevler Mah., Babalık Mah., Bağrıkurt Köyü, Bedir Mah., Beyazıt Mah., Beyhekim Mah., Biçer Köyü, Bosnahersek Mah., Buhara Mah., Büyükihsaniye Mah., Büyükkayacık Mah., Cumhuriyet Mah., Çaldere Köyü, Çaltı Köyü, Dağdere Köyü, Devricedid Mah., Dumlupınar Mah., Eğribayat Köyü, Erenköy Mah., Esenler Mah., Fatih Mah., Ferhuniye Mah., Feritpaşa Mah., Fevziçakmak Mah., Gazali Mah., Güvenç Köyü, Hacıkaymak Mah., Hamidiye Mah., Hocacihanhacılar Mah., Hocacihanhanaybaşı Mah., Hocacihansaray Mah., Horozluhan Mah., Hüsamettınçelebı Mah., Işıklar Mah., Kadımürsel Mah., Kaleköy Köyü, Karaömerler Köyü, Kaşkarlımahmut Mah., Kervan Köyü, Kılınçarslan Mah., Kınık Köyü, Kızılcakuyu Köyü, Kocatepe Mah., Küçükmuhsine Köyü, Malazgirt Mah., Medrese Mah., Mehmetakif Mah., Meydanköy Köyü, Mimarsinan Mah., Mollagürani Mah., Musallabağları Mah., Nişantaşı Mah., Özalan Mah., Peyamisefa Mah., Rauforbay Mah., Sakarya Mah., Sancak Mah., Sarıcalar Köyü, Selahattin Köyü, Selahattineyyubi Mah., Selçuk Mah., Selçuklu Mah., Silleak Mah., Silleparsana Mah., Sillesubaşı Mah., Sülaymançelebi Mah., Şekermurat Mah., Şeyhşamil Mah., Tarla Mah., Ulumuhsine Köyü, Yazıbelen Köyü, Yazır Mah., Yeniselçuk Mah., Yenişehir Mah., Yükselen Köyü, Yüzüncüyıl Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Selçuklu adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Selçuklu Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Selçuklu posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Selçuklu seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Selçuklu Posta Kodu 2022

Web sitemizde Selçuklu posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Selçuklu posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Selçuklu posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Selçuklu adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Selçuklu adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Selçuklu adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Selçuklu nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Selçuklu da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Selçuklu Mahalleleri