Meram Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 42005

Posta Kodu Sorgulama

Meram Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 42005. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Meram adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Meram’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Meram Posta Kodu 42005. Meram adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Meram Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Meram adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Meram gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Meram adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Meram posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Meram da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Meram adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Meram Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Meram Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Meram İlçesinde toplamda 120 tane mahalle bulunmaktadır. Meram Mahalleleri (Abdülaziz Mah., Aksinne Mah., Alakova Mah., Alavardı Mah., Aliulvikurucu Mah., Alpaslan Mah., Arifbilge Mah., Armağan Mah., Aşkan Mah., Ayanbey Mah., Aybahçe Mah., Batıhadimi Mah., Bayat Köyü, Beybes Mah., Boruktolu Mah., Boyalı Mah., Büyükaymanas Mah., Büyükkovanağzı Mah., Çandır Mah., Çarıklar Köyü, Çarıklarfatih Mah., Çaybaşı Mah., Çayırbağı Köyü, Çomaklar Köyü, Çomaklı Mah., Çukurçimen Köyü, Dedekorkut Mah., Dereaşıklar Mah., Derecamikebir Mah., Doğuhadimi Mah., Doktorziyabarlas Mah., Durunday Mah., Ekmekkoçu Mah., Erenkaya Köyü, Evliyatekke Köyü, Fahrünnisa Mah., Gazanfer Mah., Gödene Mah., Gökyurt Köyü, Gülbahçe Mah., Güneydere Köyü, Hacıfettah Mah., Hacıisaefendi Mah., Hacışaban Mah., Harmancık Mah., Hasanköy Mah., Hasanşeyh Köyü, Hatıp Köyü, Hatıp Mah., Hatunsaray Köyü, Havzan Mah., İkipınar Köyü, İlyasbaba Köyü, İnlice Köyü, Kalfalar Mah., Karaağaç Köyü, Karaaslanaybahçe Mah., Karadiğin Köyü, Karadiğinderesi Köyü, Karadiğintoptaş Mah., Karahüyük Mah., Kaşınhanı Köyü, Kaşınhanıistasyon Mah., Kaşınhanıyeni Mah., Kavak Köyü, Kayadibi Köyü, Kayalı Köyü, Kayhüyük Köyü, Kızılören Köyü, Kirazlı Mah., Kozağaç Mah., Köyceğiz Mah., Kumralı Köyü, Kurtuluş Mah., Küçükaymanas Mah., Küçükkovanağzı Mah., Kürden Mah., Ladikli Mah., Lalebahçe Mah., Loras Mah., Mamuriye Mah., Mehmetvehbi Mah., Melikşah Mah., Necipfazıl Mah., Orgeneraltural Mah., Osmangazi Mah, Osmangazi Mah., Öğretmenevleri Mah., Pamukcu Mah., Pirebi Mah., Sadıklar Köyü, Sağlık Köyü, Sahibiata Mah., Sarıkız Köyü, Sefaköy Köyü, Selam Mah., Selver Mah, Selver Mah., Süleymanşah Mah., Şeyhsadrettin Mah., Şükran Mah., Telafer Mah., Tırılırmak Mah., Topraksarnıç Mah., Turgutreis Mah., Uluırmakalihoca Mah., Uluırmaksaka Mah., Uzunharmanlar Mah., Y.süleymaniye Mah., Yaka Mah., Yatağan Köyü, Yaylapınarkaş Mah., Yaylapınaruhud Mah., Yenibahçe Mah., Yenice Mah., Yeşildere Köyü, Yeşiltekke Köyü, Yorgancı Mah., Yunusemre Mah., Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Meram adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Meram Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Meram posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Meram seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Meram Posta Kodu 2024

Web sitemizde Meram posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Meram posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Meram posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Meram adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Meram adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Meram adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Meram nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Meram da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Meram Mahalleleri