Kulu Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 42777

Posta Kodu Sorgulama

Kulu Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 42777. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kulu adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kulu’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kulu Posta Kodu 42777. Kulu adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kulu Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kulu adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kulu gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kulu adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kulu posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kulu da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kulu adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kulu Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kulu Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kulu İlçesinde toplamda 48 tane mahalle bulunmaktadır. Kulu Mahalleleri (Acıkuyu Köyü, Adalı Mah., Ağılbaşı Köyü, Alparslan Mah., Altılar Köyü, Arşıncı Köyü, Atatürk Mah., Bahadırlı Mah., Beşkardeş Köyü, Boğazören Köyü, Bozan Köyü, Burunağıl Köyü, Camiikebir Mah., Camikebir Mah., Canımana Köyü, Cumhuriyet Mah., Çöpler Köyü, Değirmenözü Mah., Dinek Mah., Dipdede Köyü, Doğutepe Köyü, Fatihsultanmehmet Mah., Fevziye Köyü, Gökler Köyü, Güzelyayla Köyü, Hisarköy Köyü, Hürriyet Mah., İnönü Mah., Kalealtı Mah., Karacadere Köyü, Karapınar Mah., Karşıyaka Mah., Kemaliye Mah., Kırkkuyu Köyü, Kışla Mah., Kömüşini Köyü, Köşker Köyü, Merkez Mah., Sarıyayla Köyü, Seyitahmetli Köyü, Soğukkuyu Köyü, Şerefli Köyü, Torunlar Mah., Yaraşlı Köyü, Yazıçayırı Köyü, Yeni Mah., Yeşilova Mah., Yeşilyurt Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kulu adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kulu Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kulu posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kulu seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kulu Posta Kodu 2024

Web sitemizde Kulu posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kulu posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kulu posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kulu adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kulu adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kulu adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kulu nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kulu da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kulu Mahalleleri