Karatay Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 42290

Posta Kodu Sorgulama

Karatay Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 42290. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Karatay adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Karatay’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Karatay Posta Kodu 42290. Karatay adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Karatay Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Karatay adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Karatay gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Karatay adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Karatay posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Karatay da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Karatay adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Karatay Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Karatay Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Karatay İlçesinde toplamda 84 tane mahalle bulunmaktadır. Karatay Mahalleleri (Akabe Mah., Akbaş Köyü, Akçeşme Mah., Akıfpaşa Mah., Akören Kışla Köyü, Aksaklı Köyü, Aziziye Mah., Bakırtolu Köyü, Başak Mah., Başgötüren Köyü, Beşağıl Köyü, Büyüksinan Mah., Büyükurnak Köyü, Camikebir Mah., Çatalhüyük Mah., Çataltömek Mah., Çelebi Mah, Çengilti Köyü, Çeşme Mah., Çimenlik Mah., Divanlar Köyü, Doğanlar Mah., Doğuş Mah., Elmacı Mah., Emirgazi Mah., Erenler Mah., Erler Mah., Esentepe Köyü, Fatıh Mah, Fetih Mah., Fevziçakmak Mah., Gaziosmanpaşa Mah., Göçü Köyü, Gölbaşı Mah., Hacıgani Mah., Hacıhasanbaşı Mah., Hacıibali Mah., Hacısadık Mah., Hacıveyiszade Mhl, Hacıyusufmescit Mah., Hamzaoğlu Mah., Hasandedemescit Mah., Hocalarköprüsü Mah., İpekler Köyü, İstiklal Mah., Kalenderhane Mah., Karaaslandede Mah., Karaaslanüzümcü Mah., Karaciğan Mah., Karadona Köyü, Karakaya Köyü, Karakulak Mah., Katrancı Köyü, Kayacıkaraplar Mah., Keçeciler Mah., Kerimdede Mah., Keykubat Mah., Kızören Köyü, Köprübaşı Mah., Köseali Köyü, Kumköprü Mah., Kuzgunkavak Mah., Mengene Mah., Merkez Mah., Meydan Mah, Nakipoğlu Mah., Obruk Köyü, Orhangazi Mah., Ortamescit Mah., Sakyatan Mah, Saraçoğlu Mah., Sarıyakup Mah., Selimsultan Mah., Sürüç Köyü, Şemstebrizi Mah., Tatlıcak Mah., Ulubatlıhasan Mah., Yağlıbayat Köyü, Yavşankuyu Köyü, Yediler Mah., Yeni Mah., Yenice Köyü, Yenikent Köyü, Zincirli Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Karatay adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Karatay Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Karatay posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Karatay seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Karatay Posta Kodu 2022

Web sitemizde Karatay posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Karatay posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Karatay posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Karatay adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Karatay adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Karatay adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Karatay nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Karatay da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Karatay Mahalleleri