Ilgın Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 42600

Posta Kodu Sorgulama

Ilgın Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 42600. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Ilgın adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Ilgın’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Ilgın Posta Kodu 42600. Ilgın adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Ilgın Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Ilgın adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Ilgın gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Ilgın adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Ilgın posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Ilgın da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Ilgın adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Ilgın Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Ilgın Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Ilgın İlçesinde toplamda 73 tane mahalle bulunmaktadır. Ilgın Mahalleleri (Açıkılıca Köyü, Ağalar Köyü, Ak Mah., Akpınar Mah., Argıt Mah., Arsızlar, Aşağı Mah., Avdan Köyü, Ayvatdede Mah., Azarı Mah., Babaküstü Mah., Barakmuslu Köyü, Behlülbey Mah., Belekler Köyü, Boğazkent Köyü, Bulcuk Köyü, Büyük Mah., Büyükoba Köyü, Camiiatik Mah., Çatak Köyü, Çobankaya Köyü, Çömlekçi Köyü, Dereköy Köyü, Dığrak Köyü, Düğer Köyü, Eldeş Köyü, Esentepe Mah., Fahrettinaltay Mah., Fatih Mah., Geçitköy Köyü, Gedikören Köyü, Gökbudak Köyü, Gölköy Köyü, Gölyaka Köyü, Gümüş Mah., Güneypınar Köyü, Hacıali Mah., Harmanyazı Köyü, Ilıca Mah., İhsaniye Köyü, İskan Mah., İstasyon Mah., Kaleköy Köyü, Kapaklı Köyü, Karaköy Köyü, Karşıyaka Mah., Köstere Köyü, Küçük Mah., Mahmuthisar Köyü, Mecidiye Köyü, Milliegemenlik Mah., Misafirli Köyü, Olukpınar Köyü, Orhaniye Köyü, Ormanözü Köyü, Özlem Mah., Sadıkköy Köyü, Sebiller Köyü, Şenyurt Mah., Şıhbedrettin Mah., Tekeler Köyü, Tekkebatıyaka Mah., Tekkedoğuyaka Mah., Torun Mah., Türkmen Mah., Uçarı Mah., Vakıfağıl Köyü, Yeni Mah., Yeşilyurt Mah., Yıldıztepe Mah., Yorazlar Köyü, Yüksek Mah., Zaferiye Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Ilgın adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ilgın Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ilgın posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Ilgın seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Ilgın Posta Kodu 2024

Web sitemizde Ilgın posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Ilgın posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Ilgın posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Ilgın adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Ilgın adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Ilgın adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Ilgın nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Ilgın da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Ilgın Mahalleleri