Hüyük Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 42690

Posta Kodu Sorgulama

Hüyük Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 42690. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Hüyük adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Hüyük’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Hüyük Posta Kodu 42690. Hüyük adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Hüyük Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Hüyük adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Hüyük gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Hüyük adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Hüyük posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Hüyük da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Hüyük adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Hüyük Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Hüyük Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Hüyük İlçesinde toplamda 34 tane mahalle bulunmaktadır. Hüyük Mahalleleri (Adalet Mah., Akdağ Mah., Bahçelievler Mah., Başlamış Köyü, Başpınar Mah., Budak Köyü, Burunsuz Köyü, Cumhuriyet Mah., Çamlıca Köyü, Çay Mah., Çukurkent Köyü, Değirmenaltı Köyü, Fevziçakmak Mah., Göçeri Köyü, Görünmez Köyü, Hatıp Mah., Hürriyet Mah., Işık Mah., Köşk Köyü, Mehmetakifersoy Mah., Merkez Mah., Mülazım Mah., Nasuhpaşa Mah., Orta Mah., Pazar Mah., Pınarbaşı Köyü, Suludere Köyü, Tepecik Mah., Tolca Köyü, Türbe Mah., Ulupınar Mah., Valikemalkatıtaş Mah., Yeni Mah., Yenice Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Hüyük adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hüyük Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hüyük posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Hüyük seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Hüyük Posta Kodu 2024

Web sitemizde Hüyük posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Hüyük posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Hüyük posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Hüyük adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Hüyük adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Hüyük adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Hüyük nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Hüyük da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Hüyük Mahalleleri