Ereğli Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 42310

Posta Kodu Sorgulama

Ereğli Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 42310. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Ereğli adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Ereğli’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Ereğli Posta Kodu 42310. Ereğli adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Ereğli Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Ereğli adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Ereğli gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Ereğli adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Ereğli posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Ereğli da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Ereğli adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Ereğli Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Ereğli Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Ereğli İlçesinde toplamda 98 tane mahalle bulunmaktadır. Ereğli Mahalleleri (Acıkuyu Köyü, Acıpınar Köyü, Adabağ Köyü, Akhüyük Köyü, Alhan Köyü, Alparslan Mah., Aşağı Mah., Aşağıgöndelen Köyü, Aşıklar Köyü, Atakent Mah., Atatürk Mah., Aydınlar Mah., Bahçeli Köyü, Barbaros Mah., Batıelagözlü Mah., Belceağaç Köyü, Beşyüzevler Mah., Beyköy Köyü, Beyören Köyü, Boyacıali Mah., Bulgurluk Köyü, Burhaniye Köyü, Büyükdede Köyü, Cahı Mah., Camikebir Mah., Cinler Mah., Cumhuriyet Mah., Çakmak Mah., Çiller Köyü, Çimencik Köyü, Çömlekci Mah., Dalmaz Mah., Doğuelagözlü Mah., Eti Mah., Fatih Mah., Fevziçakmak Mah., Gaybi Köyü, Gaziler Mah., Gökçeyazı Köyü, Göktepe Mah., Göktöme Köyü, Gülbahçe Mah., Hacımemiş Köyü, Hacımustafa Mah., Hacımutahir Mah., Hamidiye Mah., Hıdırlı Mah., Ismetpaşa Mah., İnönü Mah., İstiklal Mah., Kamışlıkuyu Köyü, Karaburun Köyü, Kargacı Köyü, Kazancı Mah., Kazımkarabekir Mah., Kızılgedik Köyü, Kuskuncuk Köyü, Kuzukuyu Köyü, Maraşalfevziçakmak Mah., Mehmetakif Mah., Mellicek Köyü, Menderes Mah., Mimarsinan Mah., Mustafakemal Mah., Namıkkemal Mah., Orhangazi Mah., Orhaniye Köyü, Özgürler Köyü, Pınarözü Köyü, Pirömer Mah., Sarıca Köyü, Sarıtopallı Köyü, Selçuklu Mah., Selvili Köyü, Sümer Mah., Şinasi Mah., Talatpaşa Mah., Taşağıl Köyü, Taşbudak Köyü, Tatlıkuyu Köyü, Toros Mah., Türbe Mah., Türkmen Köyü, Ulumeşe Köyü, Üçgöz Mah., Yazlık Köyü, Yellice Köyü, Yeni Mah., Yenibağlar Mah., Yeniköy Köyü, Yeşildere Mah., Yıldırımbeyazıt Mah., Yıldızlı Köyü, Yukarıgöndelen Köyü, Yunusemre Mah., Yunuslu Mah., Zafer Mah., Ziyagökalp Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Ereğli adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ereğli Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ereğli posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Ereğli seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Ereğli Posta Kodu 2024

Web sitemizde Ereğli posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Ereğli posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Ereğli posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Ereğli adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Ereğli adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Ereğli adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Ereğli nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Ereğli da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Ereğli Mahalleleri