Çumra Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 42520

Posta Kodu Sorgulama

Çumra Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 42520. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Çumra adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Çumra’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Çumra Posta Kodu 42520. Çumra adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Çumra Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Çumra adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Çumra gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Çumra adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Çumra posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Çumra da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Çumra adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Çumra Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Çumra Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Çumra İlçesinde toplamda 50 tane mahalle bulunmaktadır. Çumra Mahalleleri (Abditolu Köyü, Adakale Köyü, Afşar Köyü, Alemdar Köyü, Apamerkez Mah., Apasaraycık Köyü, Apayenimescit Mah., Avdul Köyü, Bağlar Mah., Bakkalbaşı Mah., Balçıkhisar Köyü, Baraj Mah., Beylerce Köyü, Büyükaşlama Köyü, Cumhuriyet Mah., Çaybaşı Mah., Çiçekköy Köyü, Çukurkavak Köyü, Dedemoğlu Köyü, Dineksaray Köyü, Dinlendik Köyü, Doğanlı Köyü, Erentepe Köyü, Erkalan Mah., Esatpaşa Mah., Fethiye Köyü, Gökhüyük Köyü, Hürriyet Mah., İnli Köyü, İstiklal Mah., İzzetbey Mah., Kuzucu Köyü, Küçükköy Köyü, Mehmetkınalı Mah., Merkez Mah., Meydan Mah., Minarealtı Mah., Piriahmetli Mah., Sarıaliler Mah., Seçme Köyü, Sürgüç Köyü, Tahtalı Köyü, Taşağıl Köyü, Türkmenkarahüyük Köyü, Uzunkuyu Köyü, Üçhüyükler Köyü, Ürünlü Köyü, Yeni Mah., Yenidoğan Mah., Yörükcamili Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Çumra adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Çumra Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çumra posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Çumra seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Çumra Posta Kodu 2024

Web sitemizde Çumra posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Çumra posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Çumra posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Çumra adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Çumra adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Çumra adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Çumra nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Çumra da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Çumra Mahalleleri