Bozkır Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 42630

Posta Kodu Sorgulama

Bozkır Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 42630. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Bozkır adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Bozkır’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Bozkır Posta Kodu 42630. Bozkır adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Bozkır Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Bozkır adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Bozkır gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Bozkır adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Bozkır posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Bozkır da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Bozkır adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Bozkır Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Bozkır Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Bozkır İlçesinde toplamda 62 tane mahalle bulunmaktadır. Bozkır Mahalleleri (Ahmetli Mah., Akçapınar Köyü, Armutlu Köyü, Arslantaş Köyü, Aşağı Mah., Aydınkışla Köyü, Aydınlık Mah., Ayvalıca Köyü, Babuşçu Mah., Bağyurdu Köyü, Baybağan Köyü, Belören Mah., Boyalı Mah., Bozdam Köyü, Büyük Mah., Cumhuriyet Mah., Çarşamba Mah., Çat Mah., Demirasaf Mah., Demirci Mah., Elmaağaç Köyü, Ferhatlar Mah., Gederet Mah., Gündüğün Mah., Güney Mah., Hacılar Köyü, Hacıyunuslar Köyü, Hocaköy Mah., Işıklar Köyü, Karabayır Köyü, Karacaardıç Köyü, Karacahisar Köyü, Karayahya Köyü, Kayacılar Köyü, Kayapınar Köyü, Kınık Köyü, Kızılçakır Köyü, Kildere Köyü, Kocaş Mah., Kovanlık Köyü, Kozağaç Köyü, Kuşça Köyü, Kuzören Mah., Kuzyaka Mah., Küçükhisarlık Köyü, Merkez Mah., Orta Mah., Pınarcık Köyü, Sazlı Köyü, Soğucak Köyü, Tarlabaşı Köyü, Taşbaşı Köyü, Tepearası Köyü, Tepelice Köyü, Ulupınar Köyü, Yalnızca Köyü, Yayla Mah., Yazdamı Köyü, Yelbeyi Köyü, Yeniköy Köyü, Yolören Köyü, Yukarı Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Bozkır adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bozkır Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bozkır posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Bozkır seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Bozkır Posta Kodu 2024

Web sitemizde Bozkır posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Bozkır posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Bozkır posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Bozkır adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Bozkır adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Bozkır adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Bozkır nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Bozkır da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Bozkır Mahalleleri