Beyşehir Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 42700

Posta Kodu Sorgulama

Beyşehir Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 42700. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Beyşehir adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Beyşehir’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Beyşehir Posta Kodu 42700. Beyşehir adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Beyşehir Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Beyşehir adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Beyşehir gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Beyşehir adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Beyşehir posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Beyşehir da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Beyşehir adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Beyşehir Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Beyşehir Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Beyşehir İlçesinde toplamda 75 tane mahalle bulunmaktadır. Beyşehir Mahalleleri (Ağılönü Köyü, Ağılönü Mah., Akburun Köyü, Alaaddinkeykubad Mah., Aşağı Mah., Avdancık Köyü, Avşar Mah., Bademli Köyü, Bahçelievler Mah., Başgöze Köyü, Bayat Köyü, Bayındır Köyü, Bektemir Köyü, Belen Mah., Beyazıt Mah., Beyşehir Osb, Beytepe Mah., Büyükcamii Mah., Camiikebir Mah., Cemeller Mah., Cumhuriyet Mah., Çay Mah., Çiçekler Köyü, Çiftlik Mah., Çiftlikköy Köyü, Çivril Köyü, Dalyan Mah., Derebağ Mah., Ecirli Mah., Eğirler Köyü, Esentepe Mah., Eşrefoğlu Mah., Evsat Mah., Eylikler Köyü, Fasıllar Köyü, Fatih Mah., Göçü Köyü, Gölkaşı Köyü, Gültepe Mah., Hacıakif Mah., Hacıarmağan Mah., Hacılar Mah., Hamidiye Mah., Hoyran Mah., Hüseyinler Köyü, İsaköy Köyü, İstiklal Mah., Karadiken Köyü, Karahisar Köyü, Kayalı Mah., Kömürcü Mah., Kuşluca Köyü, Küçükafşar Köyü, Mehmethoca Mah., Merkez Mah., Mesutlar Köyü, Meydan Mah., Müftü Mah., Pazaryeri Mah., Saray Mah., Sarayyolu Mah., Sarıköy Köyü, Selimiye Mah., Seyitharun Mah., Sokakbaşı Mah., Şamlar Köyü, Şıhlar Mah., Taşbaşı Mah., Yazyurdu Köyü, Yeni Mah., Yenice Mah., Yeşilyurt Mah., Yukarı Mah., Yukarıesence Köyü, Yüksek Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Beyşehir adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Beyşehir Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Beyşehir posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Beyşehir seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Beyşehir Posta Kodu 2023

Web sitemizde Beyşehir posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Beyşehir posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Beyşehir posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Beyşehir adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Beyşehir adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Beyşehir adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Beyşehir nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Beyşehir da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Beyşehir Mahalleleri