Kartepe Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 41170

Posta Kodu Sorgulama

Kartepe Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 41170. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kartepe adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kartepe’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kartepe Posta Kodu 41170. Kartepe adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kartepe Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kartepe adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kartepe gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kartepe adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kartepe posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kartepe da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kartepe adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kartepe Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kartepe Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kartepe İlçesinde toplamda 58 tane mahalle bulunmaktadır. Kartepe Mahalleleri (17ağustos Mah., Adnanmenderes Mah., Atakent Mah., Avluburun Mah., Bağdat Mah., Bahçelievler Mah., Bakırlı Mah., Balaban Mah., Başaran Mah., Beşevler Mah., Cumhuriyet Mah ., Çamlık Mah., Çepni Mah., Çınarlı Mah., Çiftlik Mah., Dumlupınar Mah., Emekevler Mah., Eskieşme Mah., Eşmeahmediye Mah., Fatih Mah., Fatihsultanmehmet Mah., Fındıklı Mah., Gaziler Mah., Hacıhalim Mah., Hacımustafa Mah., Hasanpaşa Mah., Hikmetiye Mah., Hürriyet Mah., İbrikdere Mah ., Karatepe Mah., Kartepe Mah., Kazakburun Mah., Kestanelik Mah., Ketenciler Mah., Kızılcıklık Mah., Kirazoğlu Mah., Konak Mah., Körfez Mah., Marmara Mah., Merkez Mah., Nusretiye Mah., Orta Mah., Örnekköy Mah., Pazarçayırı Mah., Petrol Mah., Rahmiye Mah., Sarımeşehürriyet Mah., Selçuklu Mah., Soğuksu Mah., Sultaniye Mah., Şevkatiye Mah., Şirinsulhiye Mah., Tepecik Mah., Ulus Mah., Uzunbey Mah., Yavuzsultanselim Mah., Yenieşme Mah., Yeşiltepe Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kartepe adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kartepe Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kartepe posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kartepe seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kartepe Posta Kodu 2023

Web sitemizde Kartepe posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kartepe posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kartepe posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kartepe adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kartepe adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kartepe adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kartepe nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kartepe da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kartepe Mahalleleri