Karamürsel Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 41500

Posta Kodu Sorgulama

Karamürsel Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 41500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Karamürsel adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Karamürsel’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Karamürsel Posta Kodu 41500. Karamürsel adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Karamürsel Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Karamürsel adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Karamürsel gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Karamürsel adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Karamürsel posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Karamürsel da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Karamürsel adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Karamürsel Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Karamürsel Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Karamürsel İlçesinde toplamda 38 tane mahalle bulunmaktadır. Karamürsel Mahalleleri (Akçatmerkez Mah., Arifhoca Mah., Avcıköy Köyü, Camiatik Mah., Cumhuriyet Mah., Çamçukur Köyü, Çamdibi Köyü, Dereköymerkez Mah., Fevziçakmak Mah., Fulacık Köyü, Gazanferbilge Mah., Gaziosmanpaşa Mah., Hacımehmet Mah., Hacıömerağa Mah., Hayriye Köyü, Hürriyet Mah., Hüseyinhoca Mah., İhsaniye Köyü, İnebeyli Köyü, İsmailağa Mah., Kadriye Köyü, Karaahmetli Köyü, Karapınar Köyü, Kayacık Mah., Nusretiye Köyü, Oluklu Köyü, Osmaniye Köyü, Pazarköy Köyü, Safiye Köyü, Sarıkum Mah., Semetler Köyü, Senaiye Köyü, Suludere Köyü, Tabakhane Mah., Tahtalı Köyü, Tepeköy Mah., Valideköprü Mah., Yeni Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Karamürsel adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Karamürsel Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Karamürsel posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Karamürsel seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Karamürsel Posta Kodu 2023

Web sitemizde Karamürsel posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Karamürsel posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Karamürsel posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Karamürsel adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Karamürsel adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Karamürsel adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Karamürsel nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Karamürsel da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Karamürsel Mahalleleri