Kandıra Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 41600

Posta Kodu Sorgulama

Kandıra Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 41600. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kandıra adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kandıra’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kandıra Posta Kodu 41600. Kandıra adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kandıra Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kandıra adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kandıra gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kandıra adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kandıra posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kandıra da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kandıra adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kandıra Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kandıra Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kandıra İlçesinde toplamda 93 tane mahalle bulunmaktadır. Kandıra Mahalleleri (Ahmethacılar Köyü, Akbal Mah., Akçabeyli Köyü, Akçağıl Köyü, Akçaova Köyü, Akdurak Mah., Akıncı Köyü, Alefli Köyü, Antaplı Köyü, Avdan Köyü, Aydınlık Mah., Babaköy Köyü, Babalı Köyü, Bağırkanlı Köyü, Balaban Köyü, Balcı Köyü, Ballar Köyü, Beyce Köyü, Beylerbeyi Köyü, Bollu Köyü, Bozburun Köyü, Cebeci Köyü, Çakırcaali Köyü, Çakmaklar Köyü, Çalca Köyü, Çalköy Köyü, Çamkonak Köyü, Çarşı Mah., Çerçili Köyü, Dalca Köyü, Deliveli Köyü, Doğancılı Köyü, Döngelli Köyü, Duraçalı Köyü, Duraklı Köyü, Eğercili Köyü, Elmacık Köyü, Erikli Köyü, Esentepe Köyü, Ferizli Köyü, Gebeşler Köyü, Goncaaydın Köyü, Hacılar Köyü, Hacımazlı Köyü, Hacışeyh Köyü, Hediyeli Köyü, Hıdırlar Köyü, Hüdaverdiler Köyü, İncecik Köyü, Kabaağaç Köyü, Kanatlar Köyü, Karaağaç Köyü, Karadivan Köyü, Karlı Köyü, Kaymaz Köyü, Kefken Köyü, Kıncıllı Köyü, Kırkarmut Köyü, Kızılcapınar Köyü, Kocakaymaz Köyü, Kubuzcu Köyü, Kurtyeri Köyü, Lokmanlı Köyü, Mancarlar Köyü, Merkez Bucağı Köyü, Mülkşehsuvar Köyü, Nasuhlar Köyü, Ömerli Köyü, Özbey Köyü, Pelitpınarı Köyü, Pınardüzü Köyü, Pınarlı Köyü, Pirceler Köyü, Safalı Köyü, Sarıahmetler Köyü, Sarıcaali Köyü, Sarıgazi Köyü, Sarnıçlar Köyü, Selametli Köyü, Selimköy Köyü, Sepetçi Köyü, Seyitaliler Köyü, Sinanlıbilallı Köyü, Sucuali Köyü, Süllü Köyü, Şerefsungur Köyü, Tatarahmet Köyü, Teksen Köyü, Terziler Köyü, Topluca Köyü, Üğümce Köyü, Yağcılar Köyü, Yusufça Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kandıra adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kandıra Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kandıra posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kandıra seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kandıra Posta Kodu 2024

Web sitemizde Kandıra posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kandıra posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kandıra posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kandıra adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kandıra adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kandıra adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kandıra nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kandıra da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kandıra Mahalleleri