İzmit Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 41000

Posta Kodu Sorgulama

İzmit Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 41000. Posta kodu, belli bir adrese örneğin İzmit adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. İzmit’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak İzmit Posta Kodu 41000. İzmit adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, İzmit Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. İzmit adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

İzmit gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni İzmit adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. İzmit posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece İzmit da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde İzmit adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız İzmit Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan İzmit Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde İzmit İlçesinde toplamda 100 tane mahalle bulunmaktadır. İzmit Mahalleleri (28 Haziran Mah., Akçakoca Mah., Akmeşeatatürk Mah., Akmeşecumhuriyet Mah., Akpınar Mah., Alikahyacumhuriyet Mah., Alikahyafatih Mah., Alikahyamerkez Mah., Ambarcı Mah., Arızlı Mah., Arpalıkihsaniye Mah., Atatürk Mah., Ayazma Mah., Bağlıca Mah., Balören Mah., Bayraktar Mah., Bekirdere Mah., Biberoğlu Mah., Böğürgen Mah., Bulduk Mah., Cedit Mah., Cumhuriyet Mah., Çagırgan Mah., Çavuşoğlu Mah., Çayır Mah., Çubuklubala Mah., Çubukluosmaniye Mah., Çukurbağ Mah., Dağköy Mah., Doğan Mah., Durhasan Mah., Düğmeciler Mah., Emirhan Mah., Erenler Mah., Eseler Mah., Fatih Mah., Fethiye Mah., Fevziçakmak Mah., Gedikli Mah., Gökçeören Mah., Gültepe Mah., Gündoğdu Mah., Güvercinlik Mah., Hacıhasan Mah., Hacıhızır Mah., Hakkaniye Mah., Hasancıklar Mah., Hatipköy Mah., Kabaoğlu Mah., Kadıköy Mah., Kadriye Mah., Karaabdulbaki Mah., Karabaş Mah., Karadenizliler Mah., Kaynarca Mah., Kemalpaşa Mah., Kısalar Mah., Kocatepe Mah., Kozluca Mah., Kozluk Mah., Körfez Mah., Kulfallı Mah., Kulmahmut Mah., Kurtdere Mah., Kuruçeşmefatih Mah., Malta Mah., Mecidiye Mah., Mehmetalipaşa Mah., Nebihoca Mah., Orhan Mah., Orhaniye Mah., Ortaburun Mah., Ömeraga Mah., Sanayi Mah., Sarışeyh Mah., Sekbanlı Mah., Sepetçi Mah., Serdar Mah., Sultaniye Mah., Süleymaniye Mah., Süverler Mah., Şahinler Mah., Şirintepe Mah., Tavşantepe Mah., Tepecik Mah., Tepeköy Mah., Terzibayırı Mah., Topçular Mah., Turgut Mah., Tüysüzler Mah., Veliahmet Mah., Yahyakaptan Mah., Yassıbağ Mah., Yeni Mah., Yenice Mah., Yenidoğan Mah., Yenişehir Mah., Yeşilova Mah., Zabıtan Mah., Zeytinburnu Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece İzmit adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İzmit Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

İzmit posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını İzmit seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

İzmit Posta Kodu 2024

Web sitemizde İzmit posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. İzmit posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan İzmit posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda İzmit adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. İzmit adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. İzmit adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. İzmit nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda İzmit da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

İzmit Mahalleleri