Gölcük Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 41950

Posta Kodu Sorgulama

Gölcük Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 41950. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Gölcük adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Gölcük’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Gölcük Posta Kodu 41950. Gölcük adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Gölcük Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Gölcük adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Gölcük gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Gölcük adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Gölcük posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Gölcük da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Gölcük adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Gölcük Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Gölcük Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Gölcük İlçesinde toplamda 46 tane mahalle bulunmaktadır. Gölcük Mahalleleri (Atatürk Mah., Ayvazpınarı Köyü, Cumhuriyet Mah., Çiftlik Mah., Denizevler Mah., Donanma Mah., Dumlupınar Mah., Düzağaç Mah., Eskiferhadiye Köyü, Ferhadiye Köyü, Halıdereyalı Mah., Hamidiye Köyü, Hasaney Köyü, Hisareynmerkez Mah., İcadiye Köyü, İpekyolu Mah., İrşadiye Köyü, Karaköprü Mah., Kavaklı Mah., Körfez Mah., Lütfiye Köyü, Mamuriye Köyü, Merkez Mah., Mesruriye Köyü, Nimetiye Köyü, Nüzhetiye Köyü, Örcün Köyü, Panayır Köyü, Saraylı Köyü, Selimiye Köyü, Siyretiye Köyü, Sofular Köyü, Şehitler Mah., Şevketiye Köyü, Şirinköy Mah., Topçular Mah., Ulaşlıyalı Mah., Ulaşlıyavuzsultanselim Mah., Ümmüye Köyü, Yalı Mah., Yazlık Mah., Yazlıkyeni Mah., Yeni Mah., Yukarı Mah., Yunusemre Mah., Yüzbaşılar Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Gölcük adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Gölcük Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Gölcük posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Gölcük seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Gölcük Posta Kodu 2024

Web sitemizde Gölcük posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Gölcük posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Gölcük posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Gölcük adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Gölcük adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Gölcük adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Gölcük nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Gölcük da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Gölcük Mahalleleri