Gebze Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 41400

Posta Kodu Sorgulama

Gebze Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 41400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Gebze adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Gebze’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Gebze Posta Kodu 41400. Gebze adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Gebze Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Gebze adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Gebze gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Gebze adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Gebze posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Gebze da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Gebze adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Gebze Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Gebze Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Gebze İlçesinde toplamda 43 tane mahalle bulunmaktadır. Gebze Mahalleleri (Ademyavuz Mah., Ahatlı Köyü, Arapçeşme Mah., Balcık Köyü, Barış Mah., Beylikbağı Mah., Cumaköy Köyü, Cumhuriyet Mah., Denizli Köyü, Duraklı Köyü, Elbizli Köyü, Eskihisar Köyü, Gaziler Mah., Gebze Organizesanayi Bölgesi (gosb), Güzeller Mah., Güzeller Osb, Hacıhalil Mah., Hatipler Köyü, Hürriyet Mah., İnönü Mah., İstasyon Mah., Kadılı Köyü, Kargalı Köyü, Kirazpınar Mah., Küçük Sanayi Sitesi, Mevlana Mah., Mimarsinan Mah., Mollafeneri Köyü, Muallim Köyü, Mudarlı Köyü, Mustafapaşa Mah., Osmanyılmaz Mah., Ovacık Köyü, Pelitli Köyü, Plastikçiler Sanayi Bölgesi, Sultanorhan Mah., Tatlıkuyu Mah., Tavşanlı Köyü, Tepemanayır Köyü, Ulus Mah., Yağcılar Köyü, Yavuzselim Mah., Yenikent Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Gebze adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Gebze Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Gebze posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Gebze seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Gebze Posta Kodu 2024

Web sitemizde Gebze posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Gebze posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Gebze posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Gebze adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Gebze adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Gebze adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Gebze nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Gebze da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Gebze Mahalleleri