Çiçekdağı Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 40700

Posta Kodu Sorgulama

Çiçekdağı Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 40700. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Çiçekdağı adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Çiçekdağı’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Çiçekdağı Posta Kodu 40700. Çiçekdağı adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Çiçekdağı Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Çiçekdağı adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Çiçekdağı gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Çiçekdağı adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Çiçekdağı posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Çiçekdağı da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Çiçekdağı adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Çiçekdağı Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Çiçekdağı Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Çiçekdağı İlçesinde toplamda 55 tane mahalle bulunmaktadır. Çiçekdağı Mahalleleri (Acıköy Köyü, Akbıyıklı Köyü, Alahacılı Köyü, Alanköy Köyü, Alimpınar Köyü, Armutlu Köyü, Aşağıhacıahmetli Köyü, Bağlarbaşı Mah., Bahçelievler Mah., Bahçepınar Köyü, Baraklı Köyü, Beşikli Köyü, Boğazevci Köyü, Boyalık Mah., Bozlar Köyü, Büyükteflek Köyü, Cumhuriyet Mah., Çanakpınar Köyü, Çepni Köyü, Çiçek Mah., Çiftlik Mah., Çopraşık Köyü, Çubuktarla Köyü, Demirli Köyü, Devreceli Mah., Doğankaş Köyü, Fatih Mah., Gölcük Köyü, Hacıduraklı Köyü, Hacıhasanlı Köyü, Hacıoğlu Köyü, Halaçlı Köyü, Harmanpınar Köyü, Haydarlı Köyü, İbikli Köyü, Kabaklı Köyü, Kaleevci Köyü, Kavaklıöz Köyü, Kırdök Köyü, Kızılcalı Köyü, Konurkale Köyü, Küçükteflek Köyü, Mahmutlu Köyü, Ortahacıahmetli Köyü, Osmanşevki Mah., Pöhrenk Köyü, Safali Köyü, Şahinoğlu Köyü, Tatbekirli Köyü, Tepecik Köyü, Topalali Köyü, Yalnızağaç Köyü, Yeni Mah., Yenişehir Mah., Yukarıhacıahmetli Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Çiçekdağı adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Çiçekdağı Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Çiçekdağı posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Çiçekdağı seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Çiçekdağı Posta Kodu 2023

Web sitemizde Çiçekdağı posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Çiçekdağı posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Çiçekdağı posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Çiçekdağı adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Çiçekdağı adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Çiçekdağı adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Çiçekdağı nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Çiçekdağı da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Çiçekdağı Mahalleleri