Lüleburgaz Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 39750

Posta Kodu Sorgulama

Lüleburgaz Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 39750. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Lüleburgaz adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Lüleburgaz’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Lüleburgaz Posta Kodu 39750. Lüleburgaz adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Lüleburgaz Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Lüleburgaz adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Lüleburgaz gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Lüleburgaz adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Lüleburgaz posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Lüleburgaz da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Lüleburgaz adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Lüleburgaz Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Lüleburgaz Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Lüleburgaz İlçesinde toplamda 59 tane mahalle bulunmaktadır. Lüleburgaz Mahalleleri (8kasım Mah., Akçaköy Köyü, Alacaoğlu Köyü, Atatürk Mah., Ayvalı Köyü, Barış Mah., Celaliye Köyü, Ceylanköy Köyü, Cumhuriyet Mah., Çengelli Köyü, Çeşmekolu Köyü, Çiftlikköy Köyü, Davutlu Köyü, Dere Mah, Dere Mah., Durak Mah., Düğüncübaşı Köyü, Emirali Köyü, Ertuğrul Köyü, Eskibekir Köyü, Eskitaşlı Köyü, Fatih Mah., Gençlik Mah., Gündoğu Mah., Güneş Mah., Hamitabat Köyü, Hamzabey Köyü, Hürriyet Mah., İnönü Mah., İstiklal Mah., Karaağaç Köyü, Karamusul Köyü, Karşıyaka Mah., Kayabeyli Köyü, Kırcaali Mah., Kırıkköy Köyü, Kocasinan Mah., Kurtuluş Mah., Küçükkarıştıran Köyü, Müsellim Köyü, Oklalı Köyü, Ovacık Köyü, Özerler Mah., Sakızköy Köyü, Sarıcalı Köyü, Sarımsaklı Mah., Sevgi Mah., Seyitler Köyü, Siteler Mah., Tatarköy Köyü, Turgutbey Köyü, Umurca Köyü, Yeni Mah., Yenibedir Köyü, Yenitaşlı Köyü, Yıldırım Mah., Yıldız Mah., Yılmaz Mah., Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Lüleburgaz adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Lüleburgaz Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Lüleburgaz posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Lüleburgaz seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Lüleburgaz Posta Kodu 2023

Web sitemizde Lüleburgaz posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Lüleburgaz posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Lüleburgaz posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Lüleburgaz adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Lüleburgaz adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Lüleburgaz adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Lüleburgaz nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Lüleburgaz da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Lüleburgaz Mahalleleri