Delice Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 71670

Posta Kodu Sorgulama

Delice Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 71670. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Delice adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Delice’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Delice Posta Kodu 71670. Delice adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Delice Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Delice adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Delice gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Delice adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Delice posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Delice da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Delice adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Delice Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Delice Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Delice İlçesinde toplamda 52 tane mahalle bulunmaktadır. Delice Mahalleleri (Akboğaz Köyü, Aktepe Mah., Alçılı Köyü, Arbişli Köyü, Aşağıihsangazili Köyü, Baraklı Köyü, Bozköy Köyü, Büyükafşar Köyü, Büyükyağlı Köyü, Cumhuriyet Mah., Çatallı Köyü, Çatallıkarakoyunlu Köyü, Çoğul Köyü, Çongar Köyü, Dağobası Köyü, Derekışla Köyü, Doğanören Köyü, Elmalı Köyü, Evliyalı Köyü, Fatih Mah., Fevziçakmak Mah., Gökçebel Mah., Gözükızıllı Köyü, Gündüz Mah., Hacıobası Köyü, Halitli Köyü, Herekli Köyü, Hürriyet Mah., İmirli Köyü, Karabekir Mah., Karaköseli Köyü, Karpuz Köyü, Kavakköy Köyü, Kocabaş Köyü, Kurtoğlu Köyü, Kuzeyyurt Köyü, Küçükavşar Köyü, Merkez Mah., Meşeyayla Köyü, Mimarsinan Mah., Ocakbaşı Köyü, Sakarya Mah., Sarıyaka Köyü, Şahçalı Köyü, Taşyazı Köyü, Tatlıcak Köyü, Tavaözü Köyü, Tekkeköy Köyü, Yaylayurt Köyü, Yeni Mah., Yeniyapan Köyü, Yerlikent Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Delice adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Delice Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Delice posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Delice seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Delice Posta Kodu 2024

Web sitemizde Delice posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Delice posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Delice posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Delice adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Delice adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Delice adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Delice nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Delice da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Delice Mahalleleri