Yeşilhisar Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 38800

Posta Kodu Sorgulama

Yeşilhisar Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 38800. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Yeşilhisar adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Yeşilhisar’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Yeşilhisar Posta Kodu 38800. Yeşilhisar adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Yeşilhisar Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Yeşilhisar adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Yeşilhisar gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Yeşilhisar adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Yeşilhisar posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Yeşilhisar da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Yeşilhisar adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Yeşilhisar Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Yeşilhisar Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Yeşilhisar İlçesinde toplamda 32 tane mahalle bulunmaktadır. Yeşilhisar Mahalleleri (Akköy Köyü, Araplı Köyü, Başköy Köyü, Beyleryukarı Mah., Büğet Köyü, Camikebir Mah., Çadırkaya Köyü, Derbentbaşı Köyü, Doğanlı Köyü, Erdemli Köyü, Fatih Mah., Fevzioğlu Mah., Gülbayır Köyü, Güney Mah., Güzelöz Köyü, İçmece Köyü, İdris Mah., Kaleköy Köyü, Karacabey Mah., Kavakköy Köyü, Kayadibi Köyü, Keler Mah., Keşlik Köyü, Köşk Mah., Kuşcu Köyü, Kuzey Mah., Mahmudiye Mah., Ovaçiftlikköy Köyü, Soğanlı Köyü, Yavuzselim Mah., Yenişehir Mah., Yeşilova Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Yeşilhisar adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yeşilhisar Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yeşilhisar posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Yeşilhisar seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Yeşilhisar Posta Kodu 2023

Web sitemizde Yeşilhisar posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Yeşilhisar posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Yeşilhisar posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Yeşilhisar adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Yeşilhisar adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Yeşilhisar adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Yeşilhisar nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Yeşilhisar da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Yeşilhisar Mahalleleri