Yahyalı Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 38500

Posta Kodu Sorgulama

Yahyalı Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 38500. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Yahyalı adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Yahyalı’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Yahyalı Posta Kodu 38500. Yahyalı adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Yahyalı Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Yahyalı adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Yahyalı gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Yahyalı adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Yahyalı posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Yahyalı da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Yahyalı adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Yahyalı Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Yahyalı Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Yahyalı İlçesinde toplamda 43 tane mahalle bulunmaktadır. Yahyalı Mahalleleri (100.yıl Mah., 75.yıl Mah., Ağcaşar Köyü, Aktaş Mah., Avlağı Köyü, Bahçelievler Mah., Balcıçakırı Köyü, Burhaniye Köyü, Büyükçakır Köyü, Camikebir Mah., Çağlayan Mah., Çamlıca Köyü, Çavdaruşağı Köyü, Çiğilli Mah., Çubukharmanı Köyü, Çubuklu Köyü, Delialiuşağı Köyü, Denizovası Köyü, Dikme Köyü, Fetullah Mah., Fevziçakmak Mah., Gazibeyli Mah., İlyaslı Köyü, İsmet Mah., Kapuzbaşı Köyü, Karaköy Köyü, Kavacık Mah., Kirazlı Köyü, Kocahacılı Köyü, Kopcu Köyü, Kuzoluk Köyü, Madazı Mah., Mustafabeyli Köyü, Sazak Köyü, Serinköy Köyü, Seydili Mah., Süleymanfakılı Köyü, Taşhan Köyü, Ulupınar Köyü, Yenice Mah., Yerköy Köyü, Yeşilköy Köyü, Yuları Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Yahyalı adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yahyalı Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yahyalı posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Yahyalı seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Yahyalı Posta Kodu 2022

Web sitemizde Yahyalı posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Yahyalı posta kodu 2022 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Yahyalı posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Yahyalı adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Yahyalı adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Yahyalı adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Yahyalı nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Yahyalı da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Yahyalı Mahalleleri