Sarız Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 38660

Posta Kodu Sorgulama

Sarız Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 38660. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Sarız adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Sarız’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Sarız Posta Kodu 38660. Sarız adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Sarız Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Sarız adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Sarız gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Sarız adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Sarız posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Sarız da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Sarız adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Sarız Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Sarız Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Sarız İlçesinde toplamda 47 tane mahalle bulunmaktadır. Sarız Mahalleleri (Akoluk Köyü, Altısöğüt Köyü, Ayranlık Köyü, Bahçeli Mah., Büyükörtülü Köyü, Büyüksöbeçimen Köyü, Cumhuriyet Mah., Çağşak Köyü, Çatalpınar Mah., Çavdar Köyü, Çörekdere Köyü, Dallıkavak Köyü, Damızlık Köyü, Darıdere Köyü, Dayoluk Köyü, Değirmentaş Köyü, Fettahdere Köyü, Gerdekmağara Köyü, Gültepe Mah., Gümüşali Köyü, Günesen Mah., İncedere Mah., İncemağara Köyü, Kamer Köyü, Karakoyunlu Mah., Karapınar Köyü, Karayurt Köyü, Kırkısrak Köyü, Kıskaçlı Köyü, Kızılpınar Mah., Kurdini Mah., Kurudere Köyü, Kuşçu Mah., Küçükkabaktepe Köyü, Küçükörtülü Köyü, Küçüksöbeçimen Köyü, Mırzaağa Köyü, Mollahüsüyinler Köyü, Oğlakkaya Köyü, Ördekli Köyü, Pınarbaşı Mah., Sancakağıl Köyü, Tavlaköy Köyü, Tekneli Köyü, Yaylacı Köyü, Yedioluk Köyü, Yeni Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Sarız adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Sarız Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sarız posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Sarız seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Sarız Posta Kodu 2023

Web sitemizde Sarız posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Sarız posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Sarız posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Sarız adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Sarız adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Sarız adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Sarız nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Sarız da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Sarız Mahalleleri