Melikgazi Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 38030

Posta Kodu Sorgulama

Melikgazi Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 38030. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Melikgazi adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Melikgazi’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Melikgazi Posta Kodu 38030. Melikgazi adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Melikgazi Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Melikgazi adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Melikgazi gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Melikgazi adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Melikgazi posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Melikgazi da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Melikgazi adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Melikgazi Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Melikgazi Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Melikgazi İlçesinde toplamda 90 tane mahalle bulunmaktadır. Melikgazi Mahalleleri (19mayıs Mah., 30ağustos Mah., Ağaçişleridemirciler, Ağırnas Mah., Alpaslan Mah., Altınoluk Mah., Anafartalar Mah., Anbar Mah., Aydınlıkevler Mah., Bağpınar Mah., Bahçeli Mah., Battalgazi Mah., Becen Mah., Büyükbürüngüzfatih Mah., Büyükbürüngüzyavuz Mah., Caferbey Mah., Camikebir Mah., Cumhuriyet Mah., Çorakçılar Mah., Danişmendgazi Mah., Eğribucak Mah., Erciyes Üniversitesi, Erenköy Mah., Esentepe Mah., Esenyurt Mah., Fatih Mah., Germir Mah., Gökkent Mah., Gültepe Mah., Gülük Mah., Güney Mah., Gürpınar Mah., Gürpnaryeşil Mah., Güzelköy Mah., Hacılar Osb, Hisarcık Mah., Hisarcıkbahçelievler Mah., Hisarcıkerciyes Mah., Hisarcıkibrahimtennuri Mah., Hunat Mah., Hürriyet Mah., İnecik Mah., Karacaoğlu Mah., Kayabağ Mah., Kayapul Mah., Kayseri Osb, Kazımkarabekir Mah., Kemeraltı Mah., Keykubat Mah., Kılıçaslan Mah., Kıranardı Mah., Kıranardıcumhuriyet Mah., Kıranardıfatih Mah., Kiçikapı Mah., Kocatepe Mah., Konaklar Mah., Köşk Mah., Kuzey Mah., Küçükali Mah., Küçükbürüngüz Mah., Küçükmustafa Mah., Melikgazi Mah., Mimarsinan Mah., Mimarsinan Osb, Mimarsinanbahçelievler Mah., Mimarsinandere Mah., Mimarsinanfatih Mah., Nurihas Mah., Osmanlı Mah., Özlüce Mah., Sakarya Mah., Sarımsaklı Mah., Selçuklu Mah., Selimiye Mah., Seyitgazi Mah., Subaşı Mah., Sultanhamam Mah., Şehitnazımbey Mah., Şekertepeevler Mah., Şirintepe Mah., Tacettinveli Mah., Tavlusun Mah., Tınaztepe Mah., Tokidemokrasi Mah., Turan Mah., Vekse Köyü, Yeni Mah., Yeniköy Mah., Yeşilyurt Mah., Yıldırımbeyazıt Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Melikgazi adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Melikgazi Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Melikgazi posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Melikgazi seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Melikgazi Posta Kodu 2023

Web sitemizde Melikgazi posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Melikgazi posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Melikgazi posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Melikgazi adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Melikgazi adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Melikgazi adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Melikgazi nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Melikgazi da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Melikgazi Mahalleleri