Kocasinan Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 38125

Posta Kodu Sorgulama

Kocasinan Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 38125. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Kocasinan adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Kocasinan’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Kocasinan Posta Kodu 38125. Kocasinan adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Kocasinan Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Kocasinan adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Kocasinan gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Kocasinan adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Kocasinan posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Kocasinan da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Kocasinan adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Kocasinan Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Kocasinan Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Kocasinan İlçesinde toplamda 112 tane mahalle bulunmaktadır. Kocasinan Mahalleleri (Ahievran Mah., Akcatepe, Akın, Alsancak Mah., Arabidin Mah., Bahçelievler Mah., Barbaros Mah., Beşparmak Mah., Beyazşehir Mah., Beydeğirmeni Köyü, Boğazköprü Köyü, Boyacı, Boztepe Mah., Buğdaylı Köyü, Camiikebir Mah., Cengiztopel Mah., Cırgalan Mah., Cumhuriyet Mah., Çavuşağa Köyü, Çevril Köyü, Dadağı, Dere Mah., Doruklu Köyü, Düver Mah., Ebiç Kızılırmak Köyü, Ebiçmevlana, Elagöz, Elmalı Köyü, Emmiler Köyü, Emnıyet Mah., Erciyesevler Mah., Eskiömerler Köyü, Eyim Köyü, Fatih Mah., Fevziçakmak Mah., Fevzioğlu Mah., Gaziosmanpaşa Mah., Generalemirerkilet Mah., Gevhernesibe Mah., Gömeç, Gündoğan, Hacısaki Mah., Hasanarpa, Hasancı Köyü, Hırkaköy Köyü, Hilal Mah., Hocaahmetyesevi Mah., Höbek Köyü, İstasyon Mah., Kale Mah., Kaleönü Mah., Kalkancık Köyü, Karahöyük, Karakimse Köyü, Kaş Köyü, Kayabaşı Mah., Kemer, Kızık, Kızılırmak, Kızılırmak Mah., Kocasinan Mah., Koccağız Köyü, Kusçuyeni, Kuşcu Köyü, Mahzemin Köyü, Mahzeminyeni, Mehmetakifersoy Mah., Mehmetakifmah., Mevlana Mah., Mimarsinan Mah., Mithatpaşa Mah., Mollahacı Köyü, Molu Köyü, Oruçreis Mah., Osmangazi Mah., Oymaağaç, Örnekevler Mah., Plevne Mah., Sahabiye Mah., Salur, Sancaktepe Mah., Saraybosna Mah., Saraycık Köyü, Serçeönü Mah., Seyrani Mah., Sümer Mah., Şeker Mah., Şirinevler Mah., Talatpaşa Mah., Tanpınar Mah., Tepe Mah., Uğurevler Mah., Vatan, Yavuz Mah., Yavuzselim Mah., Yazır, Yeni Mah., Yeni Sanayi, Yenidoğan Mah., Yenipervane Mah., Yenişehir Mah., Yeşil Mah., Yıldızevler Mah., Yukarı Mah., Yukarıhasinli Köyü, Yunusemre Mah., Yuvalı Köyü, Yüreğil Köyü, Yüzüncüyıl Mah., Zade Mah., Ziyagökalp Mah., Zümrüt Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Kocasinan adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kocasinan Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kocasinan posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Kocasinan seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Kocasinan Posta Kodu 2024

Web sitemizde Kocasinan posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Kocasinan posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Kocasinan posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Kocasinan adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Kocasinan adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Kocasinan adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Kocasinan nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Kocasinan da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Kocasinan Mahalleleri