İncesu Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 38560

Posta Kodu Sorgulama

İncesu Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 38560. Posta kodu, belli bir adrese örneğin İncesu adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. İncesu’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak İncesu Posta Kodu 38560. İncesu adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, İncesu Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. İncesu adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

İncesu gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni İncesu adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. İncesu posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece İncesu da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde İncesu adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız İncesu Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan İncesu Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde İncesu İlçesinde toplamda 32 tane mahalle bulunmaktadır. İncesu Mahalleleri (Bahçelievler Mah., Bulgurcu Mah., Cumhuriyet Mah., Çardaklı Mah., Dokuzpınar Mah., Fırınönü Mah., Garipçe Mah., Gönenkent Mah., Güney Mah., Hamurcu Köyü, Hürriyet Mah., Karahüyük Köyü, Karakoyunlu Mah., Karamustafapaşa Mah., Küllü Köyü, Orta Mah., Örenşehir Mah., Ötebatan Mah., Saraycık Köyü, Sarıkürklü Mah., Semerkent Mah., Subaşı Köyü, Sultansazı Mah., Süksün Köyü, Şeyhşaban Köyü, Tabaklı Mah., Tahirinli Köyü, Üçkuyu Köyü, Valiihsanaras Mah., Yarım Mah., Yenicamii Mah., Zafer Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece İncesu adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İncesu Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

İncesu posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını İncesu seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

İncesu Posta Kodu 2024

Web sitemizde İncesu posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. İncesu posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan İncesu posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda İncesu adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. İncesu adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. İncesu adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. İncesu nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda İncesu da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

İncesu Mahalleleri