Develi Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 38400

Posta Kodu Sorgulama

Develi Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 38400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Develi adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Develi’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Develi Posta Kodu 38400. Develi adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Develi Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Develi adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Develi gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Develi adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Develi posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Develi da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Develi adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Develi Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Develi Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Develi İlçesinde toplamda 74 tane mahalle bulunmaktadır. Develi Mahalleleri (Abdulbaki Mah., Alpaslan Mah., Aşağıeverek Mah., Aşıkseyrani Mah., Ayşepınar Köyü, Ayvazhacı Köyü, Bahçebaşı Mah., Bahçelievler Mah., Büyükkünye Köyü, Camiicedit Mah., Camiikebir Mah., Camikebir Mah., Cumhuriyet Mah., Çadıryeri Köyü, Çataloluk Köyü, Çayırözü Köyü, Çaylıca Köyü, Çomaklı Köyü, Çöten Köyü, Çukuryurt Köyü, Derebaşı Köyü, Deresimli Köyü, E.camikebir Mah., Epce Köyü, Eşelik Köyü, Fatih Mah., Feneseaşağı Mah., Feneseyukarı Mah., Gömedi Köyü, Gümüşören Köyü, Güneyaşağı Mah., Güneyyukarı Mah., Harman Mah., Havadan Köyü, Hoşça Köyü, Hürriyet Mah., Hüseyinli Köyü, İbrahimağa Mah., İncesu Köyü, İzmirli Mah., Kabaklı Köyü, Kaleköy Köyü, Karacaören Köyü, Kılıçkaya Köyü, Kızık Köyü, Kopçullu Mah., Kozluca Köyü, Köseler Köyü, Kulpak Köyü, Küçükkünye Köyü, Mehmetakifersoy Mah., Merkez Mah., Millidere Köyü, Mustafaasımköksal Mah., Öksüt Köyü, Reşadiye Mah., Saraycık Köyü, Sarıca Köyü, Sarıkaya Köyü, Satı Köyü, Soysallı Köyü, Şehitüsteğmenhasanşahan Mah., Taşcı Mah., Tonbak Köyü, Yaylacık Köyü, Yazıbaşı Köyü, Yedek Mah., Yenıce Mah., Yeni Mah., Yenice Köyü, Yenihayat Köyü, Yeniköy Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yüzevler Mah.) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Develi adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Develi Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Develi posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Develi seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Develi Posta Kodu 2023

Web sitemizde Develi posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Develi posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Develi posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Develi adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Develi adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Develi adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Develi nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Develi da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Develi Mahalleleri