Bünyan Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 38600

Posta Kodu Sorgulama

Bünyan Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 38600. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Bünyan adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Bünyan’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Bünyan Posta Kodu 38600. Bünyan adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Bünyan Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Bünyan adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Bünyan gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Bünyan adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Bünyan posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Bünyan da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Bünyan adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Bünyan Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Bünyan Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Bünyan İlçesinde toplamda 47 tane mahalle bulunmaktadır. Bünyan Mahalleleri (Ağçalı Köyü, Akçatı Köyü, Asmakaya Köyü, Bayramlı Mah., Burhaniye Köyü, Büyükbürüngüz Köyü, Camiicedit Mah., Camiikebir Mah., Cumhuriyet Mah., Dağardı Köyü, Danişment Mah., Dervişağa Mah., Doğanlar Mah., Ekinciler Köyü, Emirören Köyü, Erbay Mah., Fatih Mah., Gaziler Mah., Girveli Köyü, Göztepe Mah., Hazarşah Köyü, Hisar Mah., Hürriyet Mah., İbrahimbey Mah., İğdecik Köyü, Kahveci Köyü, Karacaören Köyü, Karadayı Köyü, Karahıdırlı Köyü, Kardeşler Köyü, Köprübaşı Köyü, Kösehacılı Köyü, Lale Mah., Melikgazi Mah., Musaşeyh Köyü, Pirahmet Mah., Sağlık Mah., Samağır Köyü, Sıvgın Köyü, Sultanhanı Köyü, Sümer Mah., Yağmurbeyli Köyü, Yavuzselim Mah., Yeni Mah., Yenice Mah., Yeşil Mah., Yünören Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Bünyan adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bünyan Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bünyan posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Bünyan seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Bünyan Posta Kodu 2023

Web sitemizde Bünyan posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Bünyan posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Bünyan posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Bünyan adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Bünyan adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Bünyan adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Bünyan nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Bünyan da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Bünyan Mahalleleri