Tosya Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 37300

Posta Kodu Sorgulama

Tosya Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 37300. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Tosya adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Tosya’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Tosya Posta Kodu 37300. Tosya adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Tosya Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Tosya adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Tosya gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Tosya adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Tosya posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Tosya da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Tosya adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Tosya Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Tosya Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Tosya İlçesinde toplamda 73 tane mahalle bulunmaktadır. Tosya Mahalleleri (Ahmetoğlu Köyü, Akseki Köyü, Aşağıberçin Köyü, Aşağıdikmen Köyü, Aşağıkayı Köyü, Bahçelievler Mah., Bayat Köyü, Bürnük Köyü, Camiatik Mah., Cumhuriyet Mah., Çakırlar Köyü, Çatma Mah., Çaybaşı Köyü, Çaykapı Köyü, Çeltikçi Köyü, Çepni Köyü, Çevlik Köyü, Çifter Köyü, Çukurköy Köyü, Dağardı Köyü, Dağçatağı Köyü, Dedem Köyü, Dere Mah., Dilküşah Mah., Ekincik Köyü, Ermelik Köyü, Gökçeöz Köyü, Gökomuz Köyü, Gövrecik Köyü, Hacıkemal Mah., Hacıpir Mah., Harsat Mah., Hocafakı Mah., Hocaimat Mah., İbniselim Mah., İncebel Köyü, Karabey Köyü, Karasapanca Köyü, Kargı Mah., Kargın Köyü, Karşıyaka Mah., Kayaönü Köyü, Keçeli Köyü, Kınık Köyü, Kızılca Köyü, Kilkuyu Köyü, Kösen Köyü, Kuşçular Köyü, Kuzyaka Mah., Küçükkızılca Köyü, Küçüksekiler Köyü, Mısmılağaç Köyü, Mimarsinan Mah., Musaköy Köyü, Ortalıca Köyü, Özboyu Köyü, Pınarbaşı Mah., Sapaca Köyü, Sekiler Köyü, Sevinçören Köyü, Sofular Köyü, Suluca Köyü, Şarakman Köyü, Şeh Mah., Şehreküstü Mah., Yağcılar Köyü, Yavuzselim Mah., Yenidoğan Köyü, Yukarıberçin Köyü, Yukarıdikmen Köyü, Yukarıkayı Köyü, Yunusemre Mah., Zincirlikuyu Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Tosya adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Tosya Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tosya posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Tosya seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Tosya Posta Kodu 2024

Web sitemizde Tosya posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Tosya posta kodu 2024 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Tosya posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Tosya adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Tosya adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Tosya adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Tosya nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Tosya da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Tosya Mahalleleri