Taşköprü Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 37400

Posta Kodu Sorgulama

Taşköprü Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 37400. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Taşköprü adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Taşköprü’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Taşköprü Posta Kodu 37400. Taşköprü adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Taşköprü Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Taşköprü adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Taşköprü gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Taşköprü adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Taşköprü posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Taşköprü da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Taşköprü adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Taşköprü Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Taşköprü Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Taşköprü İlçesinde toplamda 137 tane mahalle bulunmaktadır. Taşköprü Mahalleleri (Abay Köyü, Abdalhasan Köyü, Afşar Köyü, Ağcıkişi Mah., Akçakese Köyü, Akdeğirmen Köyü, Akdoğan Köyü, Akdoğantekke Köyü, Akseki Köyü, Alamabatak Köyü, Alamakayış Köyü, Alamaşişli Köyü, Alasökü Köyü, Alatarla Köyü, Alibeşe Köyü, Alisaray Köyü, Armutlu Köyü, Arslanlı Köyü, Aşağıçayırcık Köyü, Aşağıçit Köyü, Aşağıemerce Köyü, Aşağışehirören Köyü, Ayvalı Köyü, Badembekdemir Köyü, Bademci Köyü, Bahçelievler Mah., Bekdemirekşi Köyü, Bekirli Köyü, Beyköy Köyü, Boyundurcak Köyü, Bozarmut Köyü, Böcü Köyü, Bükköy Köyü, Camikebir Mah., Celep Köyü, Çambaşı Köyü, Çaycevher Köyü, Çaykirpi Köyü, Çaylaklar Köyü, Çekiç Köyü, Çetmi Köyü, Çevik Köyü, Çiftkıran Köyü, Çiftlikköy Köyü, Çitköy Köyü, Çoroğlu Köyü, Çördük Köyü, Dağbelören Köyü, Derebeysibey Köyü, Dereköy Köyü, Dilek Köyü, Donalar Köyü, Doymuş Köyü, Duruca Köyü, Erikköy Köyü, Ersil Köyü, Esenlik Köyü, Eskiatça Köyü, Eskioğlu Köyü, Ethem Mah., Garipşah Köyü, Gizlice Mah., Gökırmak Mah., Gündoğdu Köyü, Hacıali Köyü, Hamzaoğlu Köyü, Harmancık Mah., Hasanlı Köyü, Hocaköy Köyü, İmamoğlu Köyü, İncesu Köyü, Kabalar Köyü, Kadıköy Köyü, Kapaklı Köyü, Karacakaya Köyü, Karacaoğlu Köyü, Karadedeoğlu Köyü, Karapürçek Köyü, Karnıaçık Köyü, Karşıköy Köyü, Kayadibi Köyü, Kayapınar Köyü, Kaygınca Köyü, Kese Köyü, Kılıçlı Köyü, Kıran Köyü, Kırha Köyü, Kızılcaören Köyü, Kızılcaörhen Köyü, Kızılkese Köyü, Kirazcık Köyü, Koçanlı Köyü, Kornapa Köyü, Köçekli Köyü, Kuyluş Köyü, Kuzkalınkese Köyü, Küçüksu Köyü, Masatlar Köyü, Musalla Mah., Obrucak Köyü, Olukbaşı Köyü, Ortaköy Köyü, Ortaöz Köyü, Oymaağaçseki Köyü, Ömerli Köyü, Örhen Köyü, Örhenli Köyü, Paşaköy Köyü, Pirahmetli Köyü, Pulcular Mah., Samanlıören Köyü, Sarıkavak Köyü, Sarıseki Köyü, Sarpun Köyü, Sümer Mah., Şahinçatı Köyü, Şehirören Köyü, Tabakhane Mah., Taşçılar Köyü, Tavukçuoğlu Köyü, Tekke Mah., Tekkeoğlu Köyü, Tepedelik Köyü, Tokaş Köyü, Urgancı Köyü, Uzunkavak Köyü, Üstatlar Mah., Vakıfbelören Köyü, Yavuç Köyü, Yavuçkuyucağı Köyü, Yazıhamit Köyü, Yeniler Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yoğunoluk Köyü, Yukarıçayırcık Köyü, Yukarıemerce Köyü, Yukarışehirören Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Taşköprü adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Taşköprü Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Taşköprü posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Taşköprü seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Taşköprü Posta Kodu 2023

Web sitemizde Taşköprü posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Taşköprü posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Taşköprü posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Taşköprü adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Taşköprü adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Taşköprü adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Taşköprü nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Taşköprü da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Taşköprü Mahalleleri