Şenpazar Posta Kodu

Posta Kodu Sorgulama işlemi için sırasıyla il, ilçe sayfasına, sonrasında mahalle yada köy sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Posta Kodu: 37650

Posta Kodu Sorgulama

Şenpazar Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 37650. Posta kodu, belli bir adrese örneğin Şenpazar adresine göndereceğimiz mektup, kargo, fatura ve bunlar gibi ihtiyacımızı sağlayan rakamdır. Şenpazar’da her ilçenin posta kodu birbirinden farklıdır, bu durum diğer iller için de geçerlidir. Türkiye için genel olarak posta kodları 5 haneli rakamlardan oluşmaktadır, örnek olarak Şenpazar Posta Kodu 37650. Şenpazar adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Posta gönderim trafiğini düzene konulmasında başrol oynayan posta kodu, Şenpazar Posta Kodu işlemi ile düzenli bir şekilde kullanılmaktadır. Şenpazar adresinde belli bir adrese gönderilen mektup, kargo, faturalarda gerekli olan basamaklar sıralaması olarak da değerlendirilmektedir.

Şenpazar gibi posta kodlarının olmalarının en büyük nedenleri arasında gönderilen postaların belirtilen adreslere doğru bir şekilde ulaşmasıdır. Alıcının posta kodu kullanılmayan gönderimlerde adres karışıklığı olması içten bile değildir. Bunun nedeni Şenpazar adresinde olan ilçenin farklı il veya ilçelerde aynı isme sahip olmasıdır. Şenpazar posta kodu farklı bir ilde veya ilçede görmek mümkün değildir, bu nedenle posta kodlarının karıştırılması imkânsızdır.

Posta kodları sadece Şenpazar da doğru adrese gönderilmek için kullanılmaz bir diğer neden ise kargoya verilen postaların, kargoların gönderim yerlerine göre ayrıştırılmasına fayda sağlar. Bu hem zaman hem de insan gücü kaybını engeller.

Sizlerde Şenpazar adresinde tanıdığınıza veya başka birine gönderim sağlamak istiyorsanız Şenpazar Posta Kodu işlemlerini web sitemiz aracılığıyla hızlı ve doğru şekilde sorgulama imkânına sahipsiniz. Web sitemizde bulunan Şenpazar Posta Kodu sonuçları PTT sistemi ile birebir uyuşmaktadır. Bu durumun böyle olmasının nedeni sizlere en doğru bilgiyi kaynağından sunmaktayız.

Bulunduğumuz dönemde artık posta kodları ile sadece kargo, posta, fatura gönderimi yapılmıyor. Bir çok web sitesine üye olurken adres kısmında posta kodu istenmektedir, bunlara sosyal medya siteleri de dahildir.

Ülkemizde Şenpazar İlçesinde toplamda 30 tane mahalle bulunmaktadır. Şenpazar Mahalleleri (Alancık Köyü, Aşıklı Köyü, Aybasan Köyü, Başçavuş Köyü, Celalli Köyü, Çevrik Mah., Dağlı Köyü, Demirkaya Köyü, Dereköy Köyü, Dibekli Mah., Dördül Köyü, Edeler Köyü, Fırıncık Köyü, Güneytekke Mah., Gürleyik Köyü, Gürpelit Köyü, Harmangeriş Köyü, Himmetköy Köyü, Kalaycı Köyü, Karaman Mah., Korucak Mah., Kuztekke Mah., Küçükmutlu Köyü, Merkez Mah., Mutlu Köyü, Salman Köyü, Seferköy Köyü, Tepecik Köyü, Uzunyol Köyü, Yarımca Köyü) tüm bu ilçelerin posta kodu sorgulama işlemlerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Posta kodları sadece Şenpazar adresinde kullanılan bir sistem değildir, ülkemiz genelinde kullanılır. Dünya Ülkelerinin de her birinin farklı posta kodu adres çeşitleri bulunmaktadır. Bazı ülkelerde harf rakam karışımından olan posta kodları görebilmekteyiz. Posta kodunun en temel kullanım amacı olabilecek karmaşıklıkları önlemek ve zamandan kazanmaktır. Posta kodlarını adreslerin bir parçası olarak görebiliriz. Ülkemizde posta kodlarının belirleme işlemi, ilk iki rakamı şehrin plaka kodu geri kalan üç rakam ise dağıtım grubu veya birimini belirlemektedir.

Web sitemizin en alt kısmında ülkemizdeki diğer iller bulunmaktadır, o alandan il seçimi yapıp sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Şenpazar Posta Kodu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şenpazar posta kodu sorgulama işlemini web sitemiz aracılığıyla kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Web sitemize giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan alanlarda il kısmını Şenpazar seçerek ilçe ve mahalle alanları sorgulamak istediğiniz bölgeyi seçip hızlı ve güvenilebilir bir şekilde tamamlama şansına sahipsiniz.

Şenpazar Posta Kodu 2023

Web sitemizde Şenpazar posta kodu sorgulama sonuçları güncel haldedir. Devamlı olarak web sitemizi güncel tutup sizlere doğru bilgiyi yansıtmaktayız. Şenpazar posta kodu 2023 sorgulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Web sitemiz en üst kısma çıkıp oradan Şenpazar posta kodu sorgulama işlemini yaparak tüm bölgelerin posta kodlarını öğrenme olanağına sahipsiniz.

Şuanda Şenpazar adresinde hava sıcakları mevsim normallerinde seyretmektedir. Şenpazar adresinde şuan en yüksek sıcaklık 26 derece, soğukluk ise 26 derecedir. Şenpazar adresinde gün doğumu 26 de gerçekleşmektedir. Şenpazar nem oranına gelecek olursak şuanda nem oranı da 26, basınç ise tam olarak 26 dir. Şuanda Şenpazar da rüzgar hızı 26 KM/S’dir.

Şenpazar Mahalleleri